امروزه شمار زیادی از متقاضیان جوانسازی پوست به دنبال پروسه های کم تهاجمی هستند که بدون درد و دشواری زیاد ، آن ها را به خواسته شان که داشتن پوستی صاف و جوان است ، برساند. اندولیفت یک روش ایمن در زمینه جوانسازی پوست است که بدون بر جای گذاشتن هیچگونه اسکار ، نشانه های پیری پوست را برطرف می سازد. در ادامه دکتر ریحانه زناری ، عضو انجمن لیزر درمانی ایران و اروپا ، شما را با این پروسه و هر آنچه که نمی دانید آشنا می سازد.

اندولیفت - دکتر زناری

ویژگی های مهم اندولیفت

اساس کار این لیزر مشابه شیوه درمانی دیگری به نام لیزر لیپولیز می باشد که از آن برای از بین بردن بافت چربی در نواحی بزرگ مانند شکم استفاده می شود. در لیزر لیپولیز از لوله های فلزی باریکی به نام کانولا استفاده می شود که در ای روش حذف شده و به جای آن ها از میکروفیبر های نوری که بسیار نازک هستند استفاده می شود. قطر میکروفیبر ها 200 یا 300میکرون می باشد ، دقیقا به اندازه ی ضخامت یک نخ خیاطی نازک. البته باید این مورد را نیز بیان کرد که میکروفیبر ها با ضخامت های دیگری نیز وجود دارند که ممکن است با توجه به ناحیه تحت درمان، مورد استفاده قرار گیرند. این تکنیک جوانسازی کاملا سرپایی بوده و نیاز به استفاده از هیچ نوع دارو بیهوشی یا ایجاد برش بر روی سطح پوست ندارد از همین رو می توان گفت مدت درمان اندولیفت بسیار کوتاه بوده و نتایج خیلی سریع نمایان می شوند. البته لازم به ذکر است که برای مشاهده هر نتیجه ای باید اندکی صبر کنید.از جمله ویژگی های مثبتی که این پروسه دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عدم نیاز به بیهوشی عمومی : یکی از خطرات تمام عمل های جراحی بیهوشی عمومی است که اغلب افراد از آن هراس دارند و به همین دلیل هیچ گاه پروسه های که نیاز به بیهوشی دارند را انتخاب نمی کنند.
 • کوتاه بودن زمان درمان : برای عمل های جراحی گاهی لازم است برای انجام تغییرات روز قبل به بیمارستان بروید یا مدت زمان زیادی را در کلینیک پزشک خود برای آماده شدن برای پروسه پیش رو حضور داشته باشید در حالی که برای انجام این تکنیک نیاز به چنین چیزی نیست و به طور کل یک ساعت زمان می برد.
 • خطرارت و عوارض کمتر : تمام عمل های جراحی با خود خطرارتی را به همراه دارند. اما در این تکنیک هیچ خبری از عفونت ، خونریزی ، باز شدن بخیه و غیره نیست.
 • نسبت به درمان های جراحی دوره نقاهت کوتاه تری دارد.
 • نسبت به سایر روش های لیفتینگ پوست هزینه کمتری دارد.
 • بدون ایجاد خونمردگی و خونریزی

آیا انجام این تکنیک در دوران بارداری و شیردهی امکان پذیر است؟

خیر ، با توجه به نظر پزشک و تحقیقات انجام شده در رابطه با اندولیت در بانوان باردار و شیرده ، هرگز برای آن ها این پروسه جوانسازی توصیه نخواهد شد.

آیا این تکنیک برای انواع پوست موثر و کاربردی می باشد؟

بله ، روش ترمیمی پوست با استفاده از تکنیک اندولیفت برای تمامی پوست ها مناسب بوده و افراد در هر سنی می توانند برای انجام آن به پزشک مراجعه کنند. البته لازم به ذکر بوده که افرادی که افتادگی پوست در آن ها بسیار زیاد و شدید است جهت دریافت نتیجه بهتر و قابل مشاهده نیازمند جراحی می باشند و این تکنیک در آن ها دارای تاثیر بسیار زیاد نمی باشد.

توضیحات خانم دکتر زناری در رابطه با اندولیفت 

موارد مورد استفاده از این متد درمانی

همانطور که گفته شد این تکنیک به دلیل مزایا و تاثیراتی که با خود به همراه دارد کاربرد های بسیار زیادی دارد و از همین رو می توان از آن بر روی نواحی مختلف بدن قابل استفاده کرد و به نتایجی مطلوب و ایده آل دست پیدا کرد. طبق گفته های دکتر زناری بهترین دکتر زیبایی و اندولیفت در اصفهان این پروسه در موارد زیر به کار گرفته می شود.

 • پرتو تابیده شده در این تکنیک قادر است با سرعت بسیار زیادی چربی های موضعی ناحیه تحت درمان یا همان لیپولیز را تحریک می کند. همچنین قادر است شل شدگی ، چین و چروک ها و افتادگی پوست را که می تواند ناشی از تجمع اندک تا زیاد چربی در زیر پوست درمان کند.
 • با انجام این پروسه جوانسازی و زیبا سازی می توان برای اصلاح افتادگی های کم تا ملایم پوست در ناحیه های گردن ، صورت و بازو ها استفاده نمود.
 • همچنین این تکنیک قادر است با تحریک فیبر های کلاژن در پوست ، اقدام به جوانسازی پوست کند. این روش فیبر های پروتئینی در ساختار کلاژن که باعث ایجاد استحکام در پوست و بافت های بدن می شود را افزایش می دهد.
 • یکی دیگر از مهم ترین موارد استفاده از این تکنیک افزایش فعالیت و عملکرد متابولیکی ماتریکس خارج سلولی می باشد. لازم است بدانید که سلول های پوستی در بستره ای به نام ماتریکس خارج سلولی قرار دارند که از مواد مختلفی مانند پروتئین ها تشکیل شده اند و هر کدام از آن ها فعالیت های خاصی را انجام می دهند.
 • این متد درمانی ، باعث تحریک و فعال سازی واکنش های متابلولیکی در ماتریکس خارج سلولی می گردد که در نهایت باعث می شود وضعیت ظاهری پوست از جمله زیبایی ، شادابی و درخشانی آن را تا حد بسیار زیادی بهبود می دهد.
 • یکی دیگر از کاربرد های اندولیفت این است که در اثر عبور و بازخورد پرتو های عبر پیدا کرده از بافت پوست ، انرژی حاصل شده به انرژی گرمایی تبدیل می شود. انرژی گرمایی حاصله در بافت پوست ، می تواند سیستم ایمنی بدن را برای رفع گرمای به وجود آمده ناشی از این پروسه در ناحیه تحت درمان فعال کند. این امر باعث می شود تا خونرسانی افزایش پیدا کند و گردش خود در بافت تحت درمان به خوبی انجام شود که در نهایت باعث می شود تا با افزایش غذا رسانی به پوست ، ترمیم پوستی و استحکام آن می شود.
 • همانطور که می دانید این پروسه باعث تحریک لیپولیزی سلول های چربی در ناحیه تحت درمان می شود که این کار باعث کاهش حجم چربی ها و بافت های لنفاوی می شود که همین مورد یکی از مهم ترین عوامل افتادگی و شل شدن پوست در افراد می باشد. از این تکینک می توان برای لاغری موضعی و برای مقدار بسیار کم استفاده کرد.
 • اندولیفت در کنار کاهش حجم می تواند موجب زاویه سازی اندام و همچنین افزایش استحکام پوست در بافت مورد نظر می شود.

کاربرد های زیبایی عبارت اند از

در این روش نوین جوانسازی ، پروتوهای لیزر به سمت پوست ساطع می شوند و با نفوذ به لایه زیرین پوست ، پروسه ترمیم را سرعت بخشیده و حالت شل و افتاده پوست را بهبود می بخشد. به طور کلی کاربرد این فرایند به شرح زیر است :

 • اصلاح افتادگی های معمول پوستی
 • از بین بردن چربی های تجمع یافته در یک سوم تحتانی صورت و گردن
 • برطرف سازی حالت افتاده و پوست شل زیر چشم ها

اندولیفت

نحوه عملکرد لیزر اندولیفت

نحوه انجام این پروسه بدین صورت است که پزشک به کمک یک فیبر به نازکی تار مو ، که به راحتی و بدون درد به لایه هیپودرم پوست وارد می شود ، اشعه لیزر را به ان ناحیه وارد می سازد. انرژی گرمای حاصل از پرتو لیزر ، چربی را آب کرده و از حفره های میکروسکوپیک ایجاد شده در نواحی هدف به بیرون تراوش می کنند. این پروسه به طور همزمان موجب انقباض فوری پوست شده و با فعال سازی عمل کلاژن سازی شل شدگی پوست را بهبود می بخشد. این پروسه با توجه به تعدد نواحی مورد نظر برای درمان حدود 30 الی 90 دقیقه طول می کشد. همانطور که گفته شد این روند کم تهاجم بوده و بدون نیاز به ایجاد برش به انجام می رسد. همچنین به جهت آرامش بیشتر فرد در حین انجام پروسه اندو لیفت و کنترل درد احتمالی ، پیش از آغاز درمان در ناحیه هدف بی حسی موضعی اعمال می گردد. با پایان یافتن پروسه انتظار می رود کمی ورم و کبودی در محل دیده شود. البته این موارد مانع شما برای پرداختن به کارهای روزانه تان بعد از انجام این پروسه جوانسازی نخواهند شد.

مزایا و معایب لیزر اندولیفت

این پروسه مزایای بسیار قابل توجهی را شامل می شود. از مهم ترین مشخصه های مثبت این پروسه عدم ایجاد برش بر روی پوشت بوده که در نهایت هیچگونه اسکاری را حاصل نمی کند. همچنین بر خلاف جراحی لفیت صورت ، بعد از اندو لیفت دوره نقاهت دشواری فرد را درگیر نمی سازد. علاوه بر آن ریسک بروز عوارض بعد از این پروسه زیبایی بسیار پایین می باشد. این روش جوانسازی به دلیل کم تهاجمی بودن ، عوارض بسیار کمی دارد. بیشتر عوارضی که مشاهده می شود ، مانند قرمزی ، کبودی و تورم ، جزو روند طبیعی درمان بوده و جای نگرانی ندارد. زمانی باید نگران بروز عوارض جدی باشید که این درمان را در مراکز نامعتبر انجام دهید. بنابراین توصیه می شود با انجام این پروسه زیبایی و جوانسازی توسط دکتر زناری ، عضو انجمن لیزری ایران ، در اصفهان از بروز هرگونه عارضه جدی پیشگیری نمایید.

کارآیی اندولیفت بهتر است یا هایفو؟

هر دو این تکنیک ها از موثرترین و کاربردی ترین روش های جوان سازی پوست صورت می باشند. در هایفو امواج فراصوت متمرکز برای گرم کردن لایه های داخلی پوست و تحریک کلاژن سازی استفاده می شود ، در حالی اندو لیفت با بکارگیری از نخ های بسیار باریک و ظریف مخصوص برای اثر اشعه لیزر بر لایه های عمقی صورت مورد استفاده قرار می گیرند. عوارض جانبی ناشی از هر دو روش بسیار کم و عمدتا در حد قرمزی و تورم پوست به صورت موقتی می باشد. اندولیفت علاوه بر تاثیر گذاری جهت تولید کلاژن اثر چربی سوزی دارد که این موضوع سبب کاربردی تر شدن آن به نسبت دیگر روش های موجود می باشد که سبب پر طرفدار شدن این تکنیک شده است.

اندولیفت

نواحی قابل استفاده از این پروسه جوانسازی

پروسه آندولیفت لیزری به جهت کانتورینگ بدن ، سفت کردن پوست صورت صورت و کاهش چربی های موضعی در صورت ، غبغب ، چانه و گردن می تواند انجام شود. همچنین این فرایند در کانتورینگ گونه و لیفت ابرو نیز کاربرد پذیر است. لازم است بدانید این فرایند جدیدترین متد لیفت غبغب بدون نیاز به جراحی می باشد. در این روش به صورت غیر تهاجمی و با یک روش درمانی ساده با استفاده از لیزر و ایجاد حرارت در لایه میانی پوست ، موجب تحریک و تولید رشته های کلاژن می شوند. کلاژن ها مسئولیت کشسانی و الاستیسیته بودن پوست را دارا می باشند. در نتیجه این پروسه ، لیفت غبغب اتفاق می افتد.

نتیجه حاصل از این پروسه جوانسازی چیست؟

نتیجه مطلوب از پروسه ، با گذشت چندین ماه ، تا زمانی که کلاژن سازی در لایه های عمیق پوست به انجام رسد ، بدست می آید. همچون دیگر پروسه های زیبایی و جوانسازی پوست با اندولیفت در اصفهان ، نحوه واکنش پوست افراد به فرایند مذکور متفاوت است و گاهی اوقات به تشخیص پزشک ، فرد باید مجدداً تحت این پروسه قرار گیرد. ماندگاری نتیجه بدست آمده از این پروسه زیبایی دائمی در نظر گرفته می شود اما لازم است در جهت حفظ این امر کوشا باشید. داشتن یک سبک زندگی سالم پیری پوست را به تعویق انداخته و نتیجه اندو لیفت را ماندگار می کند.

بعد از اندولیفت چه چیزی در انتظارتان است ؟

بروز اثرات جانبی همانند ورم و عدم تقارن پوست به مدت 2 الی 3 هفته محتمل است. همچنین میزان کمی کبودی ،قرمزی و التهاب نیز نمود پیدا می کنند که با مصرف دارو طی یک الی دو روز بهبود می یابند. اثر داروی بی حسی نیز تا چند ساعت باقی می ماند و به مرور برطرف می گردد.

مراقبت های بعد از اندولیفت

از مهم ترین مواردی که لازم است بعد از این پروسه رعایت کنید ، عبارت است از :

 • از آرایش کردن به مدت 24 ساعت پرهیز کنید.
 • بر روی ناحیه درمان شده از کمپرس یخ به صورت منظم استفاده کنید.
 • از داروهای رقیق کننده خون به مدت 48 ساعت استفاده نکنید.
 • طبق گفته بهترین دکتر پوست تهران ، بهتر است از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی به مدت 48 ساعت خودداری نمایید.

آیا امکان ترکیب این پروسه جوانسازی با دیگر روش های درمانی وجود دارد؟

این تکنیک درمانی و جوانسازی می تواند با دیگر روش های موجود به طور همزمان و حتی با تاخیر نیز در زیبا جویان انجام شود. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

لایه برداری غیر فرسایشی: این دسته از تکنیک های جوانسازی به گونه ای عمل می کنند که پرتو های لیزر تجزیه شده عاملا انتقال انرژی به لایه های پوستی می باشند ، که می توانند همراه با اندولیفت نیز اعمال شوند.

سHFIU: این تکنیک با استفاده از تراکم بالای امواج سونوگرافی متمرکز شده در ناحیه ای از پوست با استفاده از پروسه اندولیفت انجام می شود.

ماسک و پچ های پوستی: قطعه ای پوشاننده از سطح پوست که با سرعتی معین و ثابت ماده مورد نظر را جذب می کند.

اندولیفت

تفاوت این تکنیک با سایر روش های جراحی جوانسازی پوست

این پروسه زیبایی از جمله خدمات زیبایی و جوانسازی پوست در اصفهان است که توسط دکتر زناری ، عضو مجمع بین المللی کاربردهای لیزر در پزشکی انجام شده و اثرات نتایج خوبی دارد. این نوع لیزر نسبت به سایر روش های جراحی جوانسازی ، از مزایای خوبی برخوردار است که عدم نیاز به داروی بیهوشی و کوتاه بودن دوره نقاهت را از مهم ترین مزایای این روش می توان در نظر گرفت. در روش درمان با لیزر اندولیفت در اصفهان ، نیازی به بخیه نیست و بدون ایجاد خونریزی و زخم انجام می شود. این روش آسیبی به پوست وارد نمی کند و امنیت بیشتری نسبت به سایر روش های جراحی دارد.

جراحی بهتر است یا اندولیفت ؟

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که افراد از پزشکان می پرسند این است که برای جوانسازی پوست خود از روش اندو لیفت استفاده کنیم بهتر است یا عمل جراحی ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم موج های ساطع شده از روش اندو لیفت تاثیر خاصی بر روی سلول های چربی دارند و این به این معنی است که اگر در برخی افراد تجمع بافت چربی باعث افتادگی و شل شدن پوست است ، با استفاده از این متد درمانی می توان با حذف سلول های باعث استحکام بخشیدن پوست و لیفت ناحیه مورد نظر شد. در اندولیفت بر خلاف سایر پرتو های لیرز ، پرتو ها به صورت موضعی و سطحی بر روی پوست استفاده نخواهند شد. از طرفی نیز اندو لیفت یک روش غیر تهاجمی است که در زمان انجام آن نیازی به تیغ جراحی نیست ، از همین رو بدون به جا ماندن اسکار پس از درمان می تواند به تقویت و بازسازی پوست شما و کاهش شلی و افتادگی آن کمک کند.

ماندگاری لیزر اندولیفت

در حالت کلی ماندگاری اثرات لیزر اندو لیفت را نسبت به سایر روش های جوانسازی پوست ، بیشتر در نظر می گیرند. معمولا این روش تا قبل از یائسگی تا 6 سال ماندگاری دارد و بعد از یائسگی بین 3 الی 4سال ماندگاری خواهد داشت. اما دوام آن در بین همه افراد یکسان نیست و به فاکتورهایی مثل وضعیت جسمی ، جنس پوست ، ناحیه تحت درمان و رعایت مراقبت های بعد درمان و هم چنین میزان مهارت پزشک بستگی دارد.

چه زمانی نتایج ای تکنیک قابل مشاهده می باشد؟

نتایج این پروسه برای اینکه قابل مشاهده باشند و شما عزیزان بتوانید از دیدن آن ها لذت ببرید نیاز به مدت بسیار کمی زمان دارند و بهبودی در وضعیت ناحیه ی مداخله به طرز مطلوبی در طی چند ماه پس از درمان نیز قابل مشاهده است. بهترین و مناسب ترین زمان برای مشاهده نتایج در ناحیه مورد نظر حدودا 6 ماه بعد از انجام پروسه مورد نظر می باشد. بهتر است بدانید که در این مدت زمان تنها 20 درصد از نتایج این نوع پروسه زیبایی و درمان بعد از انجام تزریق قابل مشاهده می باشد و بعد از گذشت چندین ماه شما نتایج دائمی و واقعی را مشاهده خواهید کرد. همانطور که تحریک کلاژن سازی پوست توسط دستگاه لیزر مورد نظر انجام می شود در نتیجه کلازن های اضافی در لایه های عمیق پوست به وجود خواهند آمد. بهتر است بدانید که پروسه تشکیل کلاژن جدید و ترمیم پوست در تمامی افراد یکسان نبوده و تمامی این موارد با یک دیگر تفاوت دارند. از همین رو مشاهده سطح اپتیمال درمان در افراد در بازه زمانی متفاوت می باشد.

تاثیر متخصص اندولیفت بر روی نتایج

ممکن است با خود بگوید که من تمایل دارم تا برای انجام این کار به نزدیک ترین مرکز زیبایی و درمانی بروم. به عبارتی دیگر اصلا برایتان مهم نباشد که کسی که قرار است این فرایند را بر روی شما انجام دهد متخصص است یا خیر. در چنین شرایطی باید بگویم که این دستگاه کم تهاجمی ترین روش برای جوانسازی پوست صورت و از بین بردن چربی های موضعی نواحی مختلف بدن می باشد. اما با این وجود اگر این تکنیک توسط فردی غیر متخصص یا در مرکز درمانی و زیبایی غیر تخصصی انجام پذیرد می تواند سلامتی پوست را به خطر بی اندازد و مشکلات عدیده ای را برای بیمار در سایر نواحی های بدن به وجود آورد. پزشک مورد نظر شما باید در این زمینه تخصص ، علم دانش ، مهارت و تجربه کافی داشته باشد تا با توجه به وضعیت پوست شما درمان مورد نظر در پیش گرفته شود.

بهترین متخصص در این زمینه کیست؟

انتخاب یک پزشک متخصص زیبایی و درمانی پوست در اصفهان برای انجام لیزر های جوانسازی همانند لیزر اندولیفت ممکن است کار سخت و دشواری باشد چرا که به دلیل افزایش متقاضیان زیبا جو تعداد پزشکانی که در این زمینه مشغول به کار و فعالیت هستد همواره رو به افزایش می باشد. اما به کمک در نظر گرفتن ویژگی های همچون سابقه و تجربه بالا در زمینه مورد نظر ، تمیز و استریل بودن کلینیک درمانی ، رعایت اصول بهداشتی ، احترام به مراجعه کننده ، داشتن دقت و ظرافت بسیار زیاد در ارائه خدمات زیبایی شما عزیزان می توانید انتخابی درست و مناسب در این زمینه داشته باشید و از نتایج حاصل شده لذت کافی را برد. دکتر ریحانه زناری یکی از بهترین و مجرب ترین متخصصان لیزر اندولیفت در اصفهان و ایران هستند که شما عزیزان می توانید برای مشاهده نمونه کار های ایشان به گالری تصاویر و ویدیو سایتشان مراجعه نمایید.

اندولیفت

 

سوالات متداول 

 • اندولیفت در چند جلسه درمانی باید انجام شود ؟

این موضوع به شرایط پوستی و سن شما تا حد زیادی بستگی دارد. برای اطلاع از تعداد جلسات درمانی لازم است به پزشک مراجعه کنید ، بعد از بررسی وضعیت پوستی شما تعداد جلسات درمانی با این لیزر مشخص خواهد شد. اما اغلب افراد با یک جلسه درمانی نتایج خوبی را دریافت می کنند. اگر این نتایج نیاز به بهبودی و ترمیم داشته باشد ، می توانید در سال آینده مجدد برای این درمان اقدام نمایید.

 • آیا می توان از این لیزر بر روی لاغر کردن ساق پا ها استفاده کرد؟

همانطور که گفته شد از لیزر اندولیفت می توان برای کاهش سایز به مقدار بسیار کمی استفاده کرد. این پروسه می تواند تا حدودی موجب تحلیل رفتن و لیز شدن چربی های موضعی در نواحی خاصی از بدن شود. مناطق مختلف ساق پا ، اطراف لگن ، زانو ، داخل ران ، مچ پا و غیره همه نواحی هستند که می توان برای کاهش سایز و از بین بردن چربی ها از این لیزر استفاده کرد.

 • آیا لیزر اندو لیفت بهترین روش برای بازسازی و جوانساختن پوست می باشد؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در زمینه جوانسازی با این تکنیک مطرح می شود این است که آیا این پروسه یکی از بهترین روش های جوانسازی است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم با توجه به ویژگی ها ، کارایی های که این فرایند دارد و همچنین به دلیل کم تهاجمی بودن یکی از بهترین تکنیک های موجود برای از درمان افتادگی و چین و چروک های روی پوست به شما می رود. یکی از بهترین و خارق العاده ترین ویژگی های این پروسه این است که می توان آن را با سایر تکنیک های جوانسازی ترکیب نمود و بهترین نتایج را کسب کرد. اما بهتر است در پاسخ به این سوال این گونه جواب دهیم که میزان اثر بخشی این پروسه زمانی مشخص می شود که پزشک انتخابی شما با انجام بررسی های دقیق علت بروز چین و چروک های روی پوست شما و همچنین میزان شل شدگی پوست را تعین نماید ، تنها در این صورت است که می توان گفت ایا این پروسه برای شما نتایجی مطلوب به همراه دارد یا خیر.

بهترین روش جوانسازی پوست در اصفهان

 • بهترین سن برای انجام اندولیفت صورت چه سنی است؟

انجام این فرایند هیچ نوع محدودیت سنی خاصی برای افراد بالای 18 سال ندارد اما بهترین و مناسب ترین سن برای بیماران جوانسازی در سنین 30 الی 50 سالگی می باشد که پوست آن ها به مقدار متوسطی شل می باشد و سلول های پوستی آن ها هنوز در بهترین حالت خود برای تولید کلاژن قرار دارند. چرا که بعد از انجام این پروسه پوست قادر است شروع به کلاژن سازی نمایند و موجب جوانسازی پوست شود.

 • آیا از این تکنیک می توان برای درمان جای جوش و اسکار استفاده کرد؟

استفاده از متد درمانی اندولیفت برای درمان اسکار های صورت یک درمان نوظهور و پیشرفته محسوب می شود. با استفاده از این تکنیک می توان به درمان انواع اسکار ها ، کلوئید ها از جمله کلوئید و اسکار های محل زخم های قدیمی ، اسکار های سطحی ، جای زخم های فرو رفته در داخل ، اسکار های از نوع فولیکولار ، اسکار های به جای مانده بر اثر آکنه و جای جوش پرداخت. شما عزیزان می توانید نمونه کار های درمان دکتر زناری را در گالری تصاویر و ویدیو سایت مشاهده نمایید و آنگاه با اطمینان کامل پروسه درمان خود را نزد ایشان شروع کنید. بهتر است برای مشاهده نتایج عجله نکنید.

 • آیا این پروسه همراه با درد است؟

به طور معمول این تکنیک با استفاده از بی حسی های موضعی انجام می شود و ممکن است قبل از بی حس کردن در ناحیه مورد نظر نیز به طور موقت احساس گزش نیز داشته باشد. البته برخی از بیماران احساس گرما و ناراحتی دارند که در این صورت از خنک کننده های موضعی برای آن ها استفاده می شود. در انتهای جلسات درمانی پوست کمی قرمز و تورم شده که ممکن است این دسته علائم چندین روز باقی بمانند ، اما به مرور زمان و با رعایت مراقبت های لازم بهبود پیدا می کند.

هزینه اندولیفت در اصفهان

اولین سوالی که تمامی افراد در دایرکت اینستا گرام و پرسش و پاسخ سایت می پرسند بدون اینکه حضوری مراجعه کنند این است که هزینه آن چقدراست؟ در پاسخ به این افراد باید بگویم که هزینه اندو لیفت به عوامل متعدد بسیار زیادی مانند محل درمان ، دستگاه مورد استفاده پزشک ، سطح مهارت ها و تجربه متخصص پوست ، موقعیت جغرافیایی مطب پزشک ، ناحیه تحت درمان ، میزان افتادگی و شلی پوست و غیره بستگی دارد ، از همین رو اعلام یک هزینه ثابت برای انجام این پروسه کاری غیر ممکن می باشد و نیاز است تا خود فرد به صورت حضوری به مطب پزشک مورد نظر مراجعه نماید تا پس از معاینه از هزینه نهایی آگاهی پیدا کند.