تزریق ژل یک فرایند زیبایی و جوانسازی پوست در اصفهان ، است که به منظور کاهش دادن خطوط و چین و چروک صورت و همچنین بازگرداندن جوانی به چهره انجام می شود. تزریق کردن ژل که یکی از خدمات ارائه شده بسیار محبوب توسط دکتر ریحانه زناری ، عضو انجمن لیزر درمانی ایران و اروپا می باشد ، یک راه درمانی بسیار عالی برای افرادی است که تمایل دارند نشانه های پیری و افزایش سن را از بین ببرند و در عین حال نمی خواهند که تحت عمل های تهاجمی مانند لیفت صورت قرار بگیرند.

 

تزریق ژل - دکتر زناری

 

در حین پروسه ،  به ناحیه هایی از پوست صورت که شل شده و حالت افتاده ای به خود گرفته است ، مجدداً حالت ارتجاعی و شادابی را به پوست باز می گردانیم. هرچند اثر این روش دائم نیست اما برای داشتن چهره ای زیبا و جوان روندی ساده و ایمن است. تزریق ژل در اصفهان برای افرادی که پوست آنان دارای نشانه های پیری همچون چین و چروک ها ، خطوط ریز ، جای زخم و افتادگی است بسیار کارآمد است.

مراحل تزریق ژل

 • مرحله اول- ارزیابی چهره : در ابتدا متخصص زیبایی به دقت اجزای چهره و رنگ پوست شما را ارزیابی می کند و سپس به بررسی قسمت هایی از صورت که باید حجم داده شوند ، می پردازد. سپس نواحی مناسب برای تزریق را علامت گذاری می کند.
 • مرحله دوم- تمیز کردن پوست و بیهوشی : متخصص زیبایی ناحیه مورد نظر برای تزریق فیلر را با استفاده از پاک کننده های آنتی باکتریال تمیز می کند. درد ایجاد شده در ناحیه تزریق ممکن است با استفاده از وسایل خنک کننده پوست بهبود یابد. همچنین امکان دارد در ناحیه تزریق از پماد بی حسی استفاده شود یا فرد مراجعه کننده تحت بی حسی موضعی قرار بگیرد. به طور کلی درد ناشی از تزریق ژل قابل تحمل است.
 • مرحله سوم- تزریق : انجام این پروسه در هر ناحیه تنها چند دقیقه طول می کشد. پس از تزریق ، بهترین دکتر زیبایی در اصفهان آن ناحیه را ماساژ داده ، نتیجه حاصل را ارزیابی می کند و در صورت نیاز ، مجدداً عمل ترزیق را انجام می دهد. با توجه به تعداد بخش هایی از صورت که قرار است تحت درمان قرار بگیرند ، کل پروسه حداقل 15 دقیقه و حداکثر 1 ساعت ممکن است به طول انجامد.
 • مرحله چهارم- پاک کردن پوست و ریکاوری : پس از اینکه نتیجه دلخواه و مطلوب حاصل شد ، متخصص زیبایی پوست را کاملاً تمیز می کند. برای کاهش ورم و درد ، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. اگرچه در دو روز ابتدایی پوست کمی ملتهب است اما درد و التهاب آن خفیف و قابل تحمل بوده و نیازی به مصرف مسکن نیست.

کاربرد تزریق ژل

 • برطرف کردن خطوط اطراف دهان و چشم
 • افزایش و ترمیم حجم از دست رفته گونه ها و شقیقه
 • حذف خطوط ریز لب
 • برجسته و حجیم کردن لب و گونه ها
 • بهبود تقارن میان اجزای صورت

 

تزریق ژل

 

انواع مدل فرم مناسب ژل لب

جالب است بدانید که اولین عضوی که چشم ها در زمان رویاروی با افراد مختلف ان را می بینند لب ها هستند. لب ها یکی از مهم ترین بخش های است که فرم آن در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی دارد. برای حجیم سازی و فرم دادن لب ها به کمک تزیق فیلر و ژل ، پزشک معمولا از ژل های حاوی اسید هیالورونیک استفاده می کند. این روش زیبایی و درمانی برای افرادی که دارای لب های نازک یا نامتقارنی هستند استفاده می شود. ژل لب با استفاده از روش ها و تکنیک های خاصی به لب تزریق می شود. حتما این نکته را به یاد داشته باششید که متخصص با توجه به مدل مورد نظر شما و فرم اولیه لب هایتان اقدام به تزریق می کند. از جمله فرم های که می توانید برای لب های خود انتخاب کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فرم لب روسی :

این مدل اغلب برای کسانی که تمایل به فرم طبیعی دارند ، مناسب می باشد. چرا که مدل روسی تغییرات بزرگ و قابل مشاهده ای را در چهره شما به وجود نمی آورد. لذا اگر برای بار اول این قصد را دارید که تزریق ژل لب انجام دهید اما از نتیجه کار می ترسید توصیه می کنیم این مدل را انتخاب کنید. در فرم روسی لب بالایی شما بیشتر تزریق شده و در نهایت فرم آن شبیه به قلب خواهد شد.

 • فرم لب عروسکی:

این مدل بعد از فرم لب عروسکی بسیار محبوب و پر طرفدار است. چرا که لب های شما همانند لب های عروسک باربی خواهد شد. لازم است توضیح دهیم که میزان حجم دهی به لب عروسکی طبیعی بوده و نباید از آن توقع داشته باشید که لب هایتان خیلی بزرگ شود. به توصیه خانم دکتر زناری عضو انجمن لیزر و زیبایی اصفهان ، این مدل برای آن دسته از افرادی که  در زمان خندیدن لثه هایشان نمایان می شوند بسیار مناسب و کاربردی است.

 • ژل لب قلوه ای :

اگر دوست دارید لب های برجسته و بزرگی داشته باشید ، می توانید این مدل را به پزشک خود توصیه کنید. پزشک شما برای ایجاد چنین فرمی در لب، ژل را به قسمت میانی لب بالا و پایین و کناره های آن تزریق می کند. ریسک تزریق ژل به فرم قلوه ای بسیار بالا است از همین رو توصیه می شود برای انتخاب آن و انجامش به یک پزشک حاذق ، مجرب و با مهارت مراجعه کنید و از او مشورت دریافت نمایید.

به  طور کلی توصیه می شود تا اجازه دهید پزشکتان فرم لب های شما را انتخاب کنند چرا که انان به علم زیبا شناسی اشراف دارند و می دانند که چه فرم لبی برای چهره شما مناست تر است. اما در این میان شما نیز خواسته های خود را از نتایج بیان کنید تا انتخاب فرم نهایی توسط ایشان کمی ساده تر شود.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • به مدت 24 ساعت نوشیدنی های الکلی مصرف نکنید.
 • پس از انجام این پروسه تا 24 ساعت از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن خودداری کنید.
 • برای رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل در ناحیه ای تحت درمان به مدت 24 ساعت هیچگونه ماساژ و مالشی صورت نگیرد؛ مگر طبق تشخیص و دستورالعمل ارائه شده توسط دکتر زناری ، عضو انجمن لیزری ایران.
 • بر روی نواحی ملتهب و متورم کمپرس یخ قرار دهید.
 • مدت زمان ریکاوری در میان افراد متفاوت است. شما بلافاصله پس از انجام تزریق می توانید به اکثر فعالیت های روزانه خود بپردازید اما انجام فعالیت های سنگین را 24 تا 48 ساعت متوقف کنید.

 

تزریق ژل - دکتر زناری

 

انواع ژل

متخصصان زیبایی از ژل و فیلر های متنوعی برای تزریق استفاده می کنند.

 • هیالورونیک اسید : این نوع ژل به سفت شدن و آبرسانی پوست کمک می کند. هیالورونیک اسیدها معمولا نرم و ژل مانند هستند.
 • کلسیم هیدروکسی آپاتیت : انسجام و یکنواختی این فیلر از هیالورونیک اسید بیشتر است ؛ بنابراین مدت زمان ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود. این ماده به کلاژن سازی طبیعی پوست نیز کمک می کند و معمولاً برای برطرف ساختن چروک و خطوط عمیق بکار می رود.
 • پلی لاکتیک اسید : این نوع فیلر به عنوان محرک کلاژن شناخته می شود؛ زیرا با کمک کردن به پوست در امر کلاژن سازی طبیعی ، خطوط ریز را برطرف می سازد. فیلر چند روز پس از تزریق ژل از بین می رود. از این فیلر برای درمان خطوط و چین و چروک های عمیق استفاده می شود و اثر آن حدود 2 سال ماندگاری دارد.

چگونه ژل مناسب برای تزریق انتخاب کنیم ؟

با توجه به وجود فیلر و ژل های فراوان در بازار ، بهتر است برای انتخاب نوع ژل مناسب ، با بهترین پزشک زیبایی در اصفهان مشورت کنید. هر محصول بافت ، تراکم و میزان عمق مخصوص به خود را دارد؛ بدین معنا که هرکدام از آن ها برای ناحیه خاصی از صورت مناسب هستند.

نواحی قابل تزریق و استفاده از این تکنیک

 • ناحیه لب : ژل لب ، لب های باریک را حجیم و برجسته می کند و خطوط و چروک های آن را برطرف می سازد. فرد می تواند نتیجه تزریق را بلافاصله پس از اتمام پروسه مشاهده کند. اکثر ژل های لب حدود یکسال ماندگاری دارند.
 • ناحیه گونه : تزریق پر کننده های پوستی به گونه ها ، سبب برجستگی و فرم گرفتن آن ها می شود. برای تزریق ژل گونه ، از هیالورونیک اسید استفاده می شود.
 • ناحیه  شقیقه : با تزریق کردن فیلر به شقیقه ، افتادگی و گودی ایجاد شده در آن ناحیه را که ناشی از افزایش سن است ، می توان از بین برد. اثر ماندگاری ، بسته به نوع ژل استفاده شده ، از 6 ماه تا 5 سال متغیر است.
 • ناحیه زیر چشم : تزریق فیلر در برخی موارد می تواند تیرگی دور چشم را برطرف سازد. برای برطرف کردن گودی چشم نیز می توان از تزریق فیلر استفاده کرد. نتیجه نهایی پس از یک هفته قابل مشاهده است. اثر این ژل ها تا یکسال باقی می ماند. اما بسیاری از افراد هر چند ماه یک بار برای شارژ آن به دکتر زناری ، عضو مجمع بین المللی کاربردهای لیزر در پزشکی ، مراجعه می کنند.

نحوه عملکرد ژل های جوانسازی

ژل و فیلرهای تزریقی ، برخلاف تزریق بوتاکس در اصفهان که فعالیت های عضلات صورت را محدود می سازد ، خطوط و چین خوردگی ها را پر می کنند. به همین دلیل هم هست که به آن ها ژل های پرکننده نیز می گویند. در نتیجه تزریق ژل ، چروک ها با پوست در یک سطح قرار می گیرند و پوستی صاف پدید می آید. ژل ها علاوه بر آن که چروک ها را برطرف می سازند ، در حجم دهی برخی نقاط صورت نیز نقش دارند. این مواد پر کننده برای حجم دهی لب ها ، گونه ها ، شقیقه ها و زاویه دادن به صورت مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مطالعات نشان می دهند که تزریق مکرر این دست از فیلرها ، حتی می تواند عمل تولید کلاژن پوست را تحریک کنند. بدین نحو پوست به طور طبیعی نیز به کاهش چین و چروک ها کمک می کند.

 

تزریق ژل - دکتر زناری

پیش از تزریق ژل چه اقداماتی لازم است ؟

در گام اول لازم است به یک پزشک متخصص و مطمئن مراجعه کنید. ایشان پیشینه پزشکی شما را ارزیابی می کند و نواحی مورد نظر برای تزریق فیلر یا همان ژل را معاینه می نماید. در صورتی که عفونت فعال یا زخم باز بر روی پوست دیده شود ، از شما می خواهد که در ابتدا این مشکل را برطرف ساخته و بعد از آن برای تزریق اقدام کنید. در پایان نیز نکته ای را در ارتباط با مصرف دارو به شما گوشزد می کند. ایشان از شما می خواهد دو هفته پیش از تزریق مصرف داروهای حاوی آسپیرین که خون را رقیق می سازد ، قطع نمایید.

بعد از انتقال فیلر چه اتفاقی برای پوست می افتد ؟

 • کبودی خفیف در نواحی تزریق : کبودی به طور معمول با گذشت 2 الی 3 روز برطرف می شود.
 • تورم ناحیه تزریق شده : عموماً ورم در سطح خفیف نمود پیدا می کند . پس از 48 الی 72 ساعت دیگر اثری از آن باقی نمی ماند.
 • بی حسی در ناحیه تزریق شده یا نقاط دیگری از صورت : معمولاً در ترکیبات فیلرهای پر کننده ، مقادیری از داروهای بی حسی وجود دارد و همین امر می تواند باعث شود که بعد از پایان پروسه تزریق ژل ، به مدت 2 الی 3 روز محل مورد نظر کمی بی حس گردد.
 • قرمزی پوست : برخی اوقات پوست نسبت به ورود ژل ها واکنش نشان می دهد. البته که جای نگرانی نیست و این التهاب نهایتاً بعد از 3 روز به طور کامل بهبود می یابد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق ژل محسوب نمی شوند؟

 1. افرادی که بر روی صورت خود تبخال یا هر نوع عفونت فعال دارند
 2. کسانی که به بیماری دیابت کنترل نشده مبتلا هستند
 3. اگر فرد به بیماری انعقاد خون دچار باشد
 4. چنانچه فرد به ترکیبات تشکیل دهنده ژل های تزریقی حساسیت داشته باشد.

آیا این پروسه ای دردناک است ؟

اکثر اوقات پیش از شروع پروسه ، برای راحتی فرد در حین تزریق ژل ، بی حسی موضعی بر روی نواحی مورد هدف اعمال می شود. از طرفی نیز در ترکیبات ژل ها لیدوکائین که عامل بی حسی است نیز وجود دارد. همچنین پزشک قبل از شروع تزریق برای آن که بعد از فرایند درد و ورم کمتری احساس کنید ، یک کمپرس یخ در اختیارتان می گذارد. با تمام این موارد انتظار می رود دردی در طول پروسه احساس نشود یا شدت آن بسیار کم باشد.

 

 

سوالات متداول در تزریق ژل

 • چقدر زمان می برد ؟

این موضوع به نواحی مورد نظر و میزان دوز تزریقی بستگی دارد ، اما به صورت معمول تزریق ژل بین 10 الی 20 دقیقه زمان می برد.

 • آیا استفاده از فیلر برای بدن ضرر دارد ؟

ژل ها از موادی ساخته و تولید می شوند که با پوست بدن سازگار باشند. زمانی که شما این پروسه را در مراکز معتبر انجام می دهید ، از برندهای مورد تایید سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت استفاده خواهد شد ، در نتیجه این پروسه هیچ مشکلی را در فرد ایجاد نمی کند.

 • چه مقدار می توان به لب ژل تزریق کرد ؟

این موضوع به انتظارات بیمار و تشخیص پزشک بستگی دارد و لازم است طبق استاندارهای زیبایی صورت ، انجام شود. تزریق ژل لب باید به نحوی انجام شود که چهره از حالت طبیعی خود خارج نشود و با سایر اجزای صورت در تناسب باشد.

 • تفاوت تزریق بوتاکس و ژل چیست ؟

برای پر کردن چین و چروک های پوست و همچنین چاقی صورت و افزایش کلاژن سازی ، تزریق فیلر پیشنهاد داده می شود. در صورتی که بوتاکس در درمان چین و چروک های فعال که در اثر حرکات مداوم صورت ایجاد می شوند ، کاربرد دارد. هرچند که بوتاکس و ژل را به یک نحو تزریق می کنند ، اما خوب است بدانید که هر یک برای درمان مشکلات خاصی کاربرد دارد.

 • آیا فیلر بخش های مختلف صورت با هم تفاوت دارند ؟

بله ژل ها با غلظت و ماندگاری های مختلفی تولید می شوند و انتخاب نوع ژل به میزان عمق چروک ها و ناحیه مورد نظر برای تزریق بستگی دارد. به عنوان مثال برای نواحی مثل خط خنده که عمیق است ، ژل های غلیظ و بادوام توصیه می شوند.

 • آیا می توان بعد از تزریق کردن  ژل  به لب ، غذا خورد ؟

بله اما لازم است به نکات مانند اینکه در روز اول بعد از انجام این تزریق ژل لب در اصفهان ، باید غذاهایی که راحت جویده و خورده می شوند را میل کنید ، از خوردن نوشیدنی های خیلی سرد و یا گرم خودداری کنید ، از نی برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید ، هنگام خوردن غذا از پاک کردن و دستکاری کردن لب های خود ، خودداری نمایید توجه نمایید و به آن ها عمل کنید.

 • آیا تزریق فیلر بر روی لبخند تاثیر می گذارد ؟

اگر مواد پر کننده به داخل پرانتزهای اطراف دهان به صورت مستقیم تزریق شوند ، ممکن است شکل لبخند تغییر کند. در واقع باید گفت این موضوع به نحوه تزریق بستگی دارد.