زمانی که یک پروسه درمانی را برای افزایش زیبایی یا درمان مشکلی استفاده می کنید تا زمانی که نکات مراقبتی را در آن خصوص رعایت نکنید نمی توانید به نتایجی مطلوب و ایده آل برسید. پروسه اندولیفت نیز به همین شکل است اگر شما این پروسه را انجام دهید اما بدون توجه به نکات مراقبت های بعد از اندولیفت به زندگی روز مره خود بپردازید ، ممکن است با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شوید. دکتر زناری در اصفهان در این زمینه نکاتی را بیان نموده اند که با رعایت آن ها می توانید موثر بودن نتایج را تضمین کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با نکات طلایی و مهم این پروسه جوانسازی آشنا شوید.

مراقبت های بعد از اندولیفت

مراقبت های بعد از اندولیفت

مرطوب نگه داشتن پوست

یکی از مهم ترین نکات مراقبت های بعد از اندولیفت که باید به آن اهمیت دهید حفظ رطوبت پوست می باشد. رطوبت رسانی به پوست برای داشتن پوستی سالم ، بسیار مهم و حیاتی می باشد ، از همین رو حفاظت از آن باید به یک عادت تبدیل شود. پوست برای جوان ماندن به مراقبت های بسیار زیادی نیاز دارد و ما با تامین رطوبت مورد نیاز آن می توانیم مهم ترین و موثر ترین گام را در حفظ جوانی ،  طراوت و شادابی پوست برداریم. برای مرطوب نگه داشتن پوست می توانید از روش های مختلفی مانند نوشیدن 8 الی 10 لیوان آب ، استفاده از ماسک ها و کرم های مرطوب کننده ، اسکراپ ها و غیره استفاده کنید.

مراقبت از پوست در برابر نور آفتاب

تابیدن اشعه های مضر نور خورشید به پوست انسان به صورت مستقیم ، به شدت ضرر دارد و در برخی از موارد می تواند باعث بروز مشکلات جدی تر مانند سرطان پوست شود. از همین رو بهتر است به مراقبت از پوست خود در برابر تابش اشعه های مضر نور خورشید بپردازید و استفاده از کرم ضد آفتاب را مانند مسواک زدن به یک عادت فراموش نشدنی تبدیل کنید. پس از درمان با لیزر اندو لیفت ، پوست شما حساس می شود و قرار دادن آن در معرض اشعه های مضر نور خورشید می تواند صدمات جدی و شدیدی را به آن وارد کند. برای رعایت مراقبت های بعد از اندولیفت بهتر است برای مدت زمان کوتاهی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دوری کنید و در صورت اجتناب ناپذیر بودن این کار ، برای خروج از منزل از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. بهتر است برای محافظت از پوست خود در برابر آفتاب از کرم های که SPF آن ها بالا تر از 30 می باشد استفاده کنید.

قرار دادن سر بالا تر از سایر قسمت های بدن

برای حفظ گردش خون بهتر است نحوه خوابیدن و استحرات خود را بعد از درمان با این تکنیک در مراقبت های بعد از اندولیفت تغییر دهید. در زمان خواب بعد از انجام اندولیفت بهتر است در زیر سر خود یک عدد بالشت کوچک قرار دهید تا میان سر و بدنتان زاویه 45 درجه ایجاد کند. همچنین بهتر است در تا بهبودی کامل و نمایان شدن نتایج از خوابیدن بر روی ناحیه تحت درمان جلوگیری کنید. اعمال فشار به ناحیه تحت درمان باعث افزایش تورم خواهد شد. لازم به ذکر است از انجایی که در زمان خواب افراد هیچ کنترلی بر روی حرکات خود ندارند و این احتمال وجود دارد تا فرد بر روی ناحیه تحت درمان بخوابد ، بهتر است در اطراف خود یک الی دو عدد بالشت قرار دهید.

پانسمان

بعد از انجام پروسه درمان برای مدت زمان بسیار کوتاهی بر روی ناحیه مورد نظر پانسمان قرار داده می شود که بعد از گذشت چند دقیقه می توانید آن را بردارید.

دوری از عوامل استرس زا

ابتلا به استرس ، یک امر اجتناب ناپذیر در زندگی همه ما انسان ها است. مقدار کم استرس بی ضرر بوده و هیچ گونه آسیبی به افراد وارد نمی کند اما در صورتی که شدت آن بسیار بالا باشد ، تاثیرات نامطلوبی را بر جای می گذارد. در دوره مراقبت های بعد از اندولیفت با توجه به ان که بدن در پروسه بهبودی قرار دارد ، بیمار باید تلاش کند تا خود را از هر گونه عوامل استرس زا دور کند. به همین منظور توصیه می شود به خودتان سخت نگیرید و خود را در شرایطی سر تا سر آرامش قرار دهید و از هر گونه موارد آسیب زا دور کنید.

مراقبت های بعد از اندولیفت

مراقبت های بعد از اندولیفت و کبودی های آن

یکی دیگر از مباحثی که در رابطه با آن سوالات مختلفی مطرح می شود کبودی و تورم به وجود آمده بر روی ناحیه تحت درمان می باشد. در این خصوص دکتر زناری در اصفهان این چنین پاسخ می دهند که تمامی روش های زیبایی و جوانسازی می توانند با عوارض کوچک و بزرگی رو به رو باشند ، یکی از عوارض بسیار کوچک و طبیعی لیزر اندولیفت کبودی و تورم می باشد. میزان این عارضه به دامنه گستردگی پروسه جوانسازی به محدود بودن یا گسترده بودن فرایند وابسته می باشد. این دو عارضه بعد از درمان با گذشت زمان در یک بازه زمانی تقریبا 10 الی 14 روزه فروکش کرده و از بین می رود. شما برای کوتاه کردن این مدت زمان و همچنین سرعت بخشیدن به روند بهبودی می توانید از کمپرس سرد یا آب میوه های همچون آب آناناس و آب هویچ استفاده کنید. برای قرار دادن کمپرس سرد بر روی پوستتان این نکته را به یاد داشته باشید که نباید پوستتان سرمای زیاد را احساس کند ، به همین منظور هر از چند گاهی که بر روی پوست خود کمپرس قرار می دهید برای چند دقیقه آن را از روی پوست خود بردارید و سپس این عمل را تکرار کنید. لازم به ذکر است که استفاده از کمپرس یخ می تواند درد را کنترل و تسکین دهد.

فعالیت های روز مره

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه مراقبت های بعد از اندولیفت مطرح می باشد در رابطه با نوع فعالیت های قابل انجام می باشد. در این رابطه باید بگویم شما پس از انجام پروسه درمان می توانید به انجام فعالیت های روز مره خود بپردازید و به محل کار خود باز گردید اما ترجیح بر این است که در روز فرایند به بدن خود اجازه استراحت دهید. اما در این مدت باید از انجام فعالیت های فیزیکی سنگینی که باعث افزایش فشار خون و در نهایت افزایش کبودی و تورم می شود اجتناب کنید. به مرور زمان با پیشرفت فرایند بهبودی می توانید متناسب با توان و قدرت بدنی خود سطح فعالیت های خود را افزایش کنید. در هر صورت شما برای اینکه متوجه شوید آیا می توانید به انجام فعالیت های ورزشی و سنگین به پردازید یا خیر باید صدای بدن خود گوش دهید و هر زمان که متوجه شدید کاری که در حال انجام آن هستید به بدنتان فشار زیادی وارد می کند و باعث افزایش میزان گردش خون می شود بهتر است آن را متوقف کنید.

دوره بهبودی

افراد بسیار زیادی در رابطه با طول درمان و بهبود کامل بعد از این فرایند سوال می پرسند در این خصوص باید بگویم که پروسه درمان بعد از این روش در تمامی افراد یکسان نمی باشد. چرا که بیماران دارای شرایط بدنی متفاوتی هستند. بنابراین دوره بهبودی در برخی از آن ها کوتاه تر و در برخی نیز طولانی تر می باشد. شما با رعایت تمامی نکات مراقبت های بعد از اندولیفت می توانید دوره بهبودی خود را کاهش دهید.

اسعتمال دخانیات

مصرف سیگار یا تمامی محصولات وابسته به آن ، در تمامی پروسه ها به خصوص مراقبت های بعد از اندولیفت ، صرف نظر از اینکه پروسه مورد نظر درمانی است یا زیبایی ، ممنوع می باشد. از همین رو به تمامی متقاضیان پروسه های جوانسازی توصیه می شود مدتی پیش از انجام پروسیجر ، مصرف دخانیات یا محصولات وابسته به آن را ترک کنند و این منع مصرف را تا چندین هفته بعد از درمان نیز ادامه دهند تا بتوانند به نتایجی جذاب و زیبا دست پیدا کنند. کشیدن سیگار ، استفاده از آدامس حاوی نیکوتین ، قلیان و غیره به دلیل داشتن ماده نیکوتین می توانند بر روی عروق تاثیر منفی بگذارند. چرا که نیکوتین باعث تنگ شدن عروق خونی شده که این مسئله باعث می شود خونرسانی به اندام های مختلف صورت و بدن به خصوص ناحیه تحت درمان با اختلال رو به رو شود. ناحیه تحت درمان برای بهبود یافتن به اکسیژن کافی نیاز دارد که سیگار کشیدن یا مصرف دیگر مواد مخدر می تواند سطح انتقال اکسیژن و خونرسانی را کاهش دهد و باعث طولانی تر شدن دوره درمان شود.

✨ توضیحات دکتر زناری در رابطه با جوانسازی پوست با اندولیفت در اصفهان

محصولات آرایشی و بهداشتی

برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی دارای قدرت اسیدیته بسیار بالایی می باشند ، که این موضوع سبب تحریک پوست افراد در مراقبت های بعد از اندولیفت خواهد شد. پس از درمان با اندولیفت و در دوره نقاهت پوست شما نیز بسیار حساس خواهد شد ، در نتیجه باید از هرگونه عوامل تحریک کننده همانند برخی کرم ها و دیگر محصولات آرایشی خودداری کرد. البته مصرف محصولات آرایشی با کیفیت و مناسب پوستتان مانعی نخواهد داشت.

خودداری از مصرف الکل

متاسفانه برخی از زیبا جویان به دلیل نا آگاهی ، برخی از توصیه ها را که از جانب پزشک خوب در اصفهان به آن ها انتقال داده شده است جدی نمی گیرند و سلامت خود را به خطر می اندازند. یکی از توصیه های مهم ، منع مصرف الکل در مراقبت های بعد از اندولیفت بوده که به دلیل تاثیر گذاری سبب رقیق شدن خون و در نتیجه ، احتمال بروز خونریزی را افزایش می دهد.  لازم به ذکر است که خونریزی ، تجربه روند بهبودی خوب را دچار اختلال می کند. همچنین مصرف الکل سبب خشکی پوست شده که پزشک مصرف ان را منع می کند.