مزوتراپی که توسط دکتر ریحانه زناری  در اصفهان انجام می شود تکنیکی است که برای جوانسازی پوست استفاده می شود. این تکنیک با تزریق ویتامین ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی به لایه میانی پوست سبب جوانسازی و سفت شدن آن شده و همچنین چربی های اضافی را از بین می برد. این تزریق یک روند نیمه تهاجمی محسوب می شود.

مزوتراپی - دکتر ریحانه زناری

امروزه مزوتراپی در موارد زیر کاربرد دارد

 • حذف چربی های اضافه در قسمت های از بدن مثل شکم، ران ها، باسن، ساق پا، بازو ها و صورت
 • کاهش سلولیت پوست
 • برطرف کردن خطوط ریز و چین و چروک ها
 • از بین بردن افتادگی پوست و سفت کردن آن
 • کانتورینگ بدن
 • روشن کردن پوست های تیره
 • درمان ریزش مو

در این تکنیک از یک سوزن ظریف برای وارد کردن مجموعه ای از مواد تزریقی به لایه میانی پوست (مزودرم) استفاده می شود. هدف از انجام این پروسه ، ترمیم و درمان مواردی است که سبب بروز آسیب های پوستی می شوند. به یاد داشته باشید که برای انجام این فرایند نیاز است تا اقداماتی را انجام دهید. نخستین اقدام مراجعه به پزشک زیبایی و مشورت کردن با او است. لازم است به مدت یک هفته پیش از موعد انجام مزوتراپی مصرف آسپیرین و دیگر داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی را متوقف کنید. این داروها احتمال خونریزی و کبودی را در حین پروسه افزایش می دهند. در ادامه این مقاله با کابرد های آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

نحوه انجام

در هر جلسه، بنا به تشخیص بهترین دکتر مزوتراپی در اصفهان ، از داروها و مواد بی حسی استفاده می شود. پزشک زیبایی به وسیله یک سوزن باریک و کوتاه، مواد را وارد پوست می کند. با توجه به ناحیه ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد، مواد تزریقی در عمق های متفاوتی از پوست وارد می شوند. برای رسیدن به نتیجه دلخواه یک جلسه از این فرایند کافی نیست و با توجه به شرایط و مشکلات پوستی تعداد جلسات بین 3 تا 15 جلسه متغیر است. در ابتدا هر 7 یا 10 روز به پزشک مراجعه می کنید. پس از مشاهده شرایط رو به بهبود پوست، ممکن است هر دو هفته یکبار یا تنها یک جلسه درمانی در ماه انجام شود. یک جلسه این پروسه نهایتاً 30 دقیقه زمان می برد.

مزوتراپی - دکتر زناری

آیا مزوتراپی پروسه ای مؤثر است؟

به دلیل وجود مواد مختلف برای انجام آن و تکنیک های گوناگون برای تزریق مواد، این پروسه بر اساس ناحیه تحت درمان تأثیر گذاری متفاوتی خواهد داشت. بنابراین انتخاب یک پزشک ماهر و با تجربه در اثرگذاری این پروسه بسیار حائز اهمیت است. به یاد داشته باشید که در صورت مراجعه به یک فرد متخصص، احتمال بروز عوارض جانبی کاهش می یابد و نتایج خارق العاده ای را مشاهده می کنید. برخی از اثرات جانبی آن عبارتند از:

 • درد
 • حساس شدن ناحیه تزریق
 • ورم
 • قرمزی و التهاب
 • کبودی
 • زخم و اسکار

البته این عوارض موقتی هستند و بعد از مدتی برطرف می شوند.لازم به گفت است که درصورت تکمیل جلسات درمانی و رعایت موارد ذکر شده، نتیجه حاصل از این فرایند حداقل 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد.

عوارض جانبی و خطرات آن

در مزوتراپی اصفهان به دلیل اینکه دارو به شکل موضعی و دقیقا بر روی ناحیه ای که دچار آسیب و مشکل شده است تزریق می شود ، عوارض جانبی بسیار نادر و محدود هستند. اما با این وجود از آنجایی که این فرایند نیز همانند سایر پروسه های درمانی با مزایا و معایبی همراه است لازم دانستیم به بیان خطرات آن بپردازیم تا شما با آگاهی کامل نسبت به انجام آن اقدام نمایید. برخی از عوارضی که تا کنون گزارش شده اند عبارت اند از :

 • بروز واکنش های آلرژیک یا حساسیت به دارو ها و مواد تزریق شده به پوست ، حساسیت ها ممکن است بلافاصله بعد از درمان یا بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی نمایان شود که معمولا خفیف و بسیار نادر بوده چرا که پزشک تمامی سابقه پزشکی شما و آلرژی های شما را بررسی خواهد کرد.
 • یکی از مواد استفاده شده در این تکنیک به اسم لیستین است که گاهی ممکن است باعث التهاب و ورم موضعی شود که کاملا طبیعی بوده و با استفاده از کمپرس سرد و روش های مراقبتی می توان آن ها را درمان کرد.
 • عفونت های پوستی بعد از مزوتراپی اصفهان ، این مشکل نیز بیشتر ناشی از خطای کادر درمانی و گاها به دلیل عدم رعایت نکات مراقبتی توسط بیمار رخ می دهد که توصیه می شود برای جلوگیری از این موضوع به دستورالعمل های پزشک خود اهمیت داده و تک تک آن ها را رعایت کنید.
 • ظاهر شدن لکه های تیره یا روش بر روی نواحی تحت درمان
 • کبودی و خون مردگی در ناحیه تحت درمان
 • ایجاد زخم ، اسکار یا بدشکلی بر روی محل آسیب دیده
 • التهاب بافت چربی زیر پوستی
 • تقریبا می توان گفت تمامی این عوارض و خطرات نادر هستند و تنها التهاب است که ممکن است در برخی از افراد به شکل موقتی و گذرا به وجود آید.

مزوتراپی - دکتر ریحانه زناری

به چند جلسه مزوتراپی نیاز دارم ؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در این زمینه از دکتر زناری پرسیده می شود این است که برای اینکه به نتایج مطلوب دست پیدا کنم باید چند جلسه این روش درمانی را انجام دهم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم تعداد جلسات مورد نیاز این پروسیجر جوانسازی به شرایط شما و پاسخ دهی پوست شما به درمان بستگی دارد. تعداد جلساتی که به بیماران گفته می شود ، معمولا بین 8 الی 15 جلسه می باشد. فواصل میان این جلسات نیز متغییر است. به عنوان مثال در اغلب موارد 4 جلسه ابتدایی با فواصل 7 روزه انجام می شود در حالی که در جلسات بعدی فاصله میان جلسات دو هفته ای یا ماهانه می باشد.

کاربرد ها مزوتراپی

 • کاهش ریزش مو

علاوه بر برطرف سازی چروک های پوستی و از بین بردن چربی های اضافی، این روش برای کاهش و رفع ریزش مو نیز کاربرد دارد. روند درمان به این صورت است که متخصص زیبایی عصاره طبیعی گیاه ، ویتامین ها یا مواد دارویی را به پوست سر تزریق می کند. این روش بر روی گردش خون بافت ها ، غذا رسانی و همچنین تقویت فولیکول های مو تاثیر می گذارد و در نهایت باعث جلوگیری از تحلیل رفتن فولیکول ها می شود. همچنین این پروسه می تواند بر رو غدد چربی نیز تاثیر بگذارد و باعث تنظیم ترشح آن ها شود که در نتیجه باعث بهبود رشد مو و جلوگیری از ریزش مو می شود. از این تکنیک می توان به عنوان درمان مکمل در کنار پروسه کاشت مو نیز استفاده کرد. زمان انجام مزوتراپی مو با توجه به شرایط هر فرد متفاوت می باشد و هم می تواند پیش از کاشت و هم بعد از کاشت انجام شود. مواد مورد استفاده به صورت موضعی تزریق شده و عمل می کند به همین دلیل عوارض این پروسه نسبت به سایر روش ها بسیار کم تر و خطرات محدود تری دارد.

توضیحات خانم دکتر زناری در رابطه با روش های جلوگیری از ریزش مو

 • زیبایی و جوانی پوست

به وجود آمدن چین و چروک ، افتادگی پوست ، شاداب نبودن یا تیره بودن برخی از نقاط پوست دلایلی است که ممکن است شما را به سمت انجام مزوتراپی پوست سوق دهد. با ظاهر شدن چین و چروک های ریز و درشت بر روی پوست ، ابتدا استفاده از کرم ها و سایر موارد مراقبتی توصیه می شود اما گاها افتادگی ایجاد شده برای درمان نیاز به روش های جدی تر و تهاجمی تر دارد که این پروسه یکی از بهترین روش های جوانسازی محسوب می شود. قرار گرفتن در معرض اشعه های نور خورشید ، زایمان و موارد دیگر می توانند باعث ایجاد لک بر روی پوست شوند و زیبایی چهره شما را کاهش دهند. از بین بردن آن ها با استفاده از کرم و دارو های مختلف کمی زمان بر می باشد در حالی که با شرکت در چند جلسه مزوتراپي می توانید سریعا به نتیجه دلخواه خود برسید. از سوی دیگر این تکنیک می تواند موجب سفت شدن و لیفت صورت شود که این مسئله خود باعث می شود تا شما نیازی به صرف هزینه های اضافی و وقت زیاد یا رفتن به سراغ عمل های جراحی نداشته باشید.

 • رفع غبغب

وجود غبغب برای برخی از افراد اذیت کننده و ناراحت کننده می باشد که می توان با انجام مزوتراپی به راحتی بدون درد و خونریزی آن را برطرف کرد. برای از بین بردن غبغب با استفاده از عمل جراحی علاوه بر این که نیاز به بیهوشی و تحمل درد دارد ، دوره نقاهت آن نیز طولانی تر بوده و نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد. اما با استفاده از این روش می توانید بدون خونریزی و احساس درد و تجربه بی هوشی در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسید.

 • دور چشم

در ایجاد تیرگی دور چشم ، عوامل بسیار زیادی از قبیل وراثت و عوامل محیطی مانند کم خوابی و خستگی دخیل هستند که به هر دلیلی که باشد می تواند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. در روش مزوتراپی چشم ، با تزریق دوز مناسبی از مواد مغذی و مناسب ناحیه زیر چشم ، با افزایش گردش خون و تقویت پوست این ناحیه باعث از بین رفتن تیرگی های زیر چشم می شود. همچنین این تکنیک می تواند به خوبی پف و چین و چروک ها و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم را از بین ببرد و باعث دوچندان شدن زیبایی چشمان شما شود.

نتایج حاصل از مزوتراپی در اصفهان

 1. برطرف سازی عدم تعادل و میزان هورمون ها در داخل و اطراف پیاز مو
 2. رساندن مواد مغذی و تقویت کننده به مو
 3. بهبود گردش خون
 4. جوانسازی کلی پوست
 5. افزایش سفتی و حالت ارتجاعی پوست
 6. بهبود رنگ و افتادگی پوست دست، قفسه سینه و گردن
 7. روشن کردن پوست صورت و بهبود لکه های ناشی از پرتو آفتاب
 8. مناسب برای انواع پوست

مراقبت های مورد نیاز بعد از انجام مزوتراپی

به دلیل این که این روش یک روند غیرتهاجمی محسوب می شود، می توان گفت دوره ریکاوری در پی ندارد. افراد پس از انجام آن می تواند به روتین روزانه خود مشغول شوند اما نکاتی را تحت عنوان مراقبت های بعد از مزوتراپی انجام دهند. در ادامه این فرایند ما به شما موارد ضروری که باید رعایت کنید به صورت خلاصه توضیح داده ایم اما اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید می توانید مقاله تهیه شده مربوطه را مطالعه فرمایید.

 • از لمس و ماساژ پوست و ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته است خودداری کنید.
 • به مدت 72 ساعت در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • از مصرف بیش از حد نوشیدنی های الکلی و نمک پرهیز کنید؛ زیرا سبب افزایش تورم می شوند.
 • سعی کنید به روی صورت نخوابید.
 • حداقل تا 8 ساعت پس از انجام این تکنیک ناحیه مورد نظر را شستشو ندهید.
 • به مدت 72 ساعت از انجام ورزش و فعالیت های سنگین که باعث تعریق می شوند خودداری کنید.

مزوتراپی صورت در اصفهان توسط دکتر زناری

بهتر است کدام دسته از افراد تحت درمان مزوتراپی قرار نگیرند؟

به طور کلی توجه داشته باشید که پروسه مزوتراپی یک روند غیر جراحی ، درمانی و زیبایی است که دارای طرفداران بسیار می باشد. هدف کلی زیبا جویان در صورت بکارگیری از این پروسه رفع مشکلات موجود در پوست و مو بوده ، که البته اخیر در حوزه لاغری و تناسب اندام نیز از آن بکارگرفته می شود. اما با توجه به تزریق محلول های بخصوص این تکنیک ممکن است برای برخی از زیبا جویان مناسب نباشد ، زیرا با تحریک کلاژن و الاستین پوست واکنشی را از خود نشان خواهد داد که ممکن است برای افراد مناسب نباشد. شایان به ذکر است که پیش از انجام این روش جوانسازی و درمانی بهتر است ، اطلاعات کافی در رابطه با وضعیت جسمانی و سلامتی در اختیار پزشکتان قرار دهید تا وی مطابق با شرایط فیزیکی و روانی تمجیدات لازم را در نظر بگیرد. در نتیجه افرادی که در ادامه به ان ها اشاره می شود ، کاندیدای مناسبی برای این پروسه زیبایی و درمانی نخواهند بود.

 1. بانوان باردار و شیرده
 2. افراد تحت درمان با استفاده از لیزر
 3. افراد مبتلا به اسیب های پوستی
 4. وجود علائم افتاب سوختگی بر روی پوست
 5. ابتلا به بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس و اگزما
 6. افراد تحت درمان با استفاده از پرتو درمانی و شیمی درمانی
 7. ابتلای افراد به تبخال فعال
 8. کسانی که تجربه اشعه درمانی نیز داشته اند
 9. ابتلای زیبا جو یان به انواع زگیل های پوستی
 10. وجود زخم های تازه بر روی پوست
 11. افراد مبتلا به بیماری قلبی
 12. بیمارانی که به سرطان های پیشرفته مبتلا هستند
 13. افرادی که دارو های بخصوصی مصرف می کنند
 14. زیبا جویانی که از دارو های ضد انعقاد خون استفاده می کنند
 15. افراد با ابتلا به دیابت ، بخصوص دیابت کنترل نشده
 16. افراد مبتلا به بیماری نوروپاتی
 17. وجود زخم های هیپرتروفیک و کلویید کرایوتراپی
 18. افرادی که به علت ابتلا به بیماری های زمینه ای همچون سلفیس دچار ریزش مو شده اند
 19. آقایان در بازه سنی بالای 40 سال که به اندروژنی شدید دچار هستند
 20. بانوان بالای 60 سال که به طاسی اندروژنی مبتلا هستند
 21. افرادی که به آلرژی های پوستی مبتلا می باشند
 22. افرادی که از قرص هایی همچون راکوتان برای درمان جوش های پوستی خود استفاده می کنند

مواد تشکیل دهنده محلول تزریقی در مزوتراپی

به داروهایی که در این روش به پوست تزریق می شود ، کوکتل می گویند. برای تهیه این محلول از مواد مختلفی استفاده می شود که هرکدام تاثیر خاص و مفیدی را در پوست و یا فولیکول های مو ایجاد می کند. ترکیب کوکتل ها به شرایط پوستی یا وضعیت موهای مراجعه کننده بستگی دارد که با تشخیص پزشک از کوکتل های مورد نیاز استفاده خواهد شد.

 • داروهای اتساع دهنده عروق : از این دارو برای افزایش خون رسانی به ناحیه تحت درمان استفاده می شود که ماده ای ایمن و بدون خطر است.
 • ویتامین ها : از انواع ویتامین هایی نظیر ویتامین B5 ، ویتامین بیوتین ، ویتامین C ، ویتامین A در مزوتراپی استفاده می شود که هرکدام مزایای و ویژگی خاص خود را دارد.
 • مواد معدنی : این مواد نقش موثری در سلامت و شادابی پوست و مو داشته و از عناصری نظیر مس ، روی ، فسفر و سلینیوم تشکیل شده است.
 • داروهای مغذی : این مواد نقش مهمی در ساختار پوست و مو دارند.
 • داروهای بی حسی موضعی : اثر ضد التهابی داشته و موجب می شود دردی در هنگام تزریق احساس نشود.
 • داروهای هورمونی : بیشتر برای مو ، مورد استفاده قرا می گیرد و اثر هورمون های جنسی که موجب ریزش مو می شود را مهار می کند.
 • کلسی تونین : موجب خون رسانی ، تغذیه پوستی و تغذیه فولیکول های مو می شود.
 • سدیم پیروات : اثرات پیری و لکه های پوستی را برطرف می کند.
 • گلیکولیک اسید : موجب بهبود اسکار و ترک های پوستی و لکه های تیره می شود.

فیلم مزوتراپی و کربوکسی مو در اصفهان توسط دکتر زناری

سوالات رایج در رابطه با مزوتراپی

 • آیا انجام این پرویسه برای از بین بردن لک صورت مناسب است ؟

یکی از کاربردهای این پروسه ، روشن کردن پوست صورت است بنابراین از این ویژگی می توان برای درمان لک صورت نیز استفاده کرد. در حال حاضر این تکنیک یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی در بین افراد است.

 • آیا مزوتراپی صورت یا مو دردناک است ؟

اگر از افراد مختلفی که تجربه درمان با این روش را داشتند سوال کنید ، با جواب های متفاوتی روبه رو می شوید ؛ زیرا آستانه درد در افراد مختلف یکسان نیست ، درد ناشی از این پروسه زیبایی قابل تحمل بوده و دردناک نیست. در صورتی که نسبت به درد حساسیت زیادی دارید ، توصیه می شود قبل از درمان ، از کرم های بی حس کننده موضعی با مشورت پزشک استفاده نمایید.

 • بعد از انجام مزوتراپی موی سر چه اتفاقی می افتد ؟

بعد از انجام این پروسه ، متابولیسم سلول های پوست سر تغییر خواهد کرد و موجب از بین رفتن سلول های عفونی ، احیای فولیکول های مو ، بهبود گردش خون در پوست سر و همچنین تقویت و سرعت رشد موهای سر تا چند برابر خواهد شد و از ریزش مو جلوگیری می کند.

 • از این تکنیک برای لاغری کدام قسمت های بدن می توان استفاده کرد ؟

همانطور که گفته شد این پروسه دارای کاربرد های مختلفی است که از آن می توان برای موارد زیر استفاده کرد و نتایجی خارق العاده و زیبا به دست آورد.

غبغب : چربی های زیر چانه و یا غبغب به سختی حتی با رژیم غذایی و لاغری از بین می روند. یکی از بهترین روش ها برای برطرف کردن غبغب ، تزریق مزوتراپی با هدف لاغری می باشد که با نتایج خوبی همراه است.

لاغری شکم : می توان با تزریق مواد مخصوص به سطوح شکم ، چربی های این ناحیه را از بین برد.

بازو : چربی تجمع یافته در بازوها بسیار مقاوم بوده و به سختی از بین می رود به همین علت اگر از افتادگی بازوهای خود رنج می برید ، می تواند از این پروسه برای لاغری موضعی بازوهای خود کمک بگیرید.

چه مدت بعد از مزوتراپی نتایج قابل مشاهده هستند؟؟

افراد بعد از انجام پروسه های درمانی خود ، تمایل دارند هر چند زود تر نتایج را مشاهده نمایند. از همین رو مهم ترین سوالی که از پزشک خود می پرسند این است که بعد از چه مدت می توانیم نتایج این فرایند را مشاهده کنیم؟ در این خصوص باید بگوییم بعد از جلسات 2 یا 3 ، حدود 4 الی 5 هفته بعد از آخرین جلسه درمانی نتیجه این پروسه به خوبی نمایان می شود و شما عزیزان می توانید از نتایجی که به دست آورده اید بیشترین لذت را ببرید. البته باید خاطر نشان کرد که مشاهده ی نتیجه این فرایند به متابولیسم و نوع بدن شما ارتباط بسیار زیادی دارد ، پس اگر بعد از گذشت این مدت زمان نتیجه ای را دریافت نکردید نگران نشوید و کمی صبر کنید. ممکن است در 10 الی 14 روز ابتدایی بعد از تزریق ، انقباض خفیف پوست مشاهده شود. شما این پیشرفت ها را با دیدن عکس های قبل و بعد از درمان خود بهتر درک خواهید کرد. وجود التهاب بعد از گذشت حداکثر 4 هفته پس از طی کردن پروسه درمان کاملا طبیعی است و باعث می شود تا شما نتوانید نتایج مد نظر خود را به خوبی مشاهده کنید. از همین رو بهتر است صبر داشته باشید و تا حد امکان تک تک نکات مراقبتی که دکتر مزوتراپی شما بیان می کند را رعایت کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی در این خصوص می توانید از طریق پیج اینستاگرام یا سایت از ما بپرسید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را به دست آورید.

 

مزوتراپی -دکتر زناری

 

مزوتراپی محدودیت سنی ندارد !!

زمانی که مزایا و کاربرد این پروسه را می خوانید ممکن است تصمیم بگیرید که شما نیز برای بهره مند شدن از این مزایا اقدام به انجام این پروسه کنید. اما سوالی که برایتان به وجود می آید این است که این پروسه محدوده سنی دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم مزوتراپی مو را می توان برای تمامی مردان و زنان در هر سن و سالی که از مشکل ریزش مو ، اسکار جای زخم و غیره رنج می برند ، استفاده نمود. چرا که این فرایند دارای حداقل ترین تهاجم است که باعث می شود بدون احساس هیچ نوع دردی به سادگی قابل انجام باشد.

هزینه مزوتراپی در اصفهان

مهم ترین مسئله ای بیماران پیش از توضیح مشکل و انتخاب روش درمانی مطرح می کنند تنها از روی دانسته های خود مطرح می کنند این است که هزینه نهایی این پروسه چقدر است؟ باید بگویم که بهتر است هیچ گاه هزینه را در اولویت انتخاب های خود قرار ندهید چرا ممکن است شما روشی را انتخاب کرده باشید برای درمان خود که اصلا مناسب شما نباشد و در نهایت نتایج مطلوبی را به همراه نداشته باشد. از همین رو بهتر است ابتدا به پزشک معالج مورد نظر خود مراجعه کنید و با او در رابطه با مشکلات خود صحبت نمایید. پس از اینکه روش مناسب را به شما اعلام کرد هزینه نهایی را از او جویا شوید. بهتر است بدانید که هزینه اعلام شده از سوی پزشک بر اساس عوامل مختلفی از قبیل ، ناحیه تحت درمان ، میزان مشکلات پوست ، تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی ، تخصص و تجربه پزشک ، برند و نوع ماده تزریقی و غیره تعیین می گردد. مراجعه حضوری به پزشک باعث می شود تا او پس از معاینه و بررسی های لازم هزینه نهایی را اعلام کند.