با گذشت زمان پوست بسیاری از افراد به دلایل مختلف ، خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و شل و افتاده می شود. افتادگی پوست در ناحیه چشم و پلک سبب می شود تا چهره پیر تر و خسته تر به نظر رسد. امروزه برای برطرف کردن این مشکل روش های جراحی و غیر جراحی زیادی ابداع شده است. بلفاروپلاستی بدون جراحی که از جمله خدمات ارائه شده توسط دکتر ریحانه زناری بهترین متخصص لیزر در اصفهان می باشد، نیز یکی از متدهای لیفت پلک چشم و ابرو می باشد که روز به روز به محبوبیت آن افزوده می شود.

بلفاروپلاستی بدون جراحی

نحوه انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی در اصفهان

رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی برای افرادی که تصمیم دارند افتادگی پلک خود را برطرف سازند، همچنین تمایلی به انجام جراحی ندارند، بسیار مناسب است. لیفت پلک بدون جراحی به شیوه های متعددی از جمله تزریق فیلرهای پوستی، بوتاکس، PRP، آر اف و پلاسما جت انجام می پذیرد. در ادامه هریک را به اختصار توضیح خواهیم داد.

تزریق فیلرهای پوستی

فیلرهای پوستی، با پر کردن چین و چروک ها، پوست را سفت کرده، افتادگی آن را کاهش می دهند و حجم از دست رفته را به آن باز می گردانند. مدت زمان انجام پروسه حدود چند دقیقه است. ماندگاری فیلرهای پوستی همیشگی نیست و پس از مدتی به تدریج، اثر آن ها کاهش می یابد. برای حفظ نتیجه باید مجدداً تزریق انجام دهید.

رفع افتادگی پلک به روش PRP (Platelet-rich plasma)

در روش بلفاروپلاستی بدون جراحی با پی آر پی در اصفهان ، متخصص زیبایی با استفاده از پلاکت های موجود در پلاسما فرد، بلفاروپلاستی را انجام می دهد. روش PRP معمولاً همراه با روش های دیگر مانند لیزر درمانی، تزریق بوتاکس و تزریق فیلر های پوستی انجام می شود.

بوتاکس

همانطور که می دانید بوتاکس از سم بوتولینوم تشکیل شده است که سبب از کار افتادن عضلات محل تزریق می شود. بوتاکس با متوقف کردن انقباض های عضلات اطراف چشم و پلک، خطوط ریز، چین و چروک ها و افتادگی پوست را برطرف می سازد و به عبارتی سبب کشیدگی پوست آن ناحیه می شود. اثر تزریق بوتاکس نیز موقتی است و ممکن است پس از 4 الی 6 ماه، به منظور حفظ نتیجه آن، نیاز باشد تا دوباره تزریق انجام دهید.

آر اف ( درمان با فرکانس های رادیویی)

در روش آر اف، پزشک زیبایی با کمک فرکانس های رادیویی، کلاژن سازی پوست را تحریک می کند و باعث کاهش چروک های پوست پلک چشم می شود.

پلاسما جت

پلاسما جت یکی از تکنولوژی های نوین جوانسازی پوست می باشد که در انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی در اصفهان نیز کاربرد دارد. امروزه این روش در میان عموم مردم بسیار محبوب است. در این روش، متخصص زیبایی با بکارگیری دستگاه مخصوص، انرژی حاصل از پلاسما (حالت چهارم ماده پس از جامد، مایع و گاز می باشد) را کنترل کرده و سپس از هندپیس دستگاه خارج می کند. انرژی حاصل از پلاسما همانند جرقه به نظر می رسد. این جرقه ایجاد شده به پوست پلک برخورد می کند و گرمای لازم را به آن ناحیه می رساند.این گرما سبب منقبض شدن عضلات پلک می شود. حرارت و گرمای حاصل، توسط سلول های آسیب دیده پلک چشم جذب  شده و آن ها را برای ترمیم، تحریک می کند. پس از حدود یک هفته از انجام پلاسما جت ، نتیجه اولیه قابل مشاهده می باشد. با مرور زمان میزان کلاژن سازی در پوست پلک افزایش می یابد و نتیجه حاصل از پلاسما جت نیز نمایان تر می شود. بدین نحو چشم ها و صورت جلوه جوانتری به خود می گیرند.

بلفاروپلاستی بدون جراحی

بلفاروپلکسی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

حتما این سوال برایتان به وجود آمده است که این روش درمانی برای چه کسانی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند نتایج جذاب و ایده آلی را به ارمغان آورد. این تکنیک درمانی در همه کسانی که می خواهند چین و چروک های زیر چشم خود را درمان کنند یا به هر دلیلی قادر به انجام عمل جراحی زیبایی پلک نیستند ، مناسب می باشد. مسلما این که این پروسه بدون تیغ جراحی و در مطب به صورت سرپایی و با تزریق بی حسی موضعی انجام می شود مزیت مهمی به حساب می آید.

 • افرادی که از جراحی یا بیهوشی و بی حسی هراس دارند بهترین گزینه برای آن ها بلفاروپلاستی بدون جراحی می باشد.
 • کسانی که افتادگی خفیف تا متوسط پلک دارند یا قصد دارند مشکل خود را برای بار دوم درمان کنند یا به عبارتی عمل ترمیمی پلک را انجام دهند این پروسه مناسب آن ها می باشد.
 • کسانی که افتادگی یک طرفه پلک دارند ممکن است انجام جراحی باعث عدم تقارن پلک های آن ها شود.
 • کسانی که بیماری خونریزی دهنده یا بیماری های عملکردی خاص دارند یا دارو هایی مانند وارفارین مصرف می کنند.
 • افرادی که مشغله بسیار زیادی دارند و نمی توانند تورم و بخیه های بعد از عمل را به مدت یک هفته تحمل کنند بهتر است از این تکنیک استفاده کنند تا دوره نقاهت کوتاهی داشته باشند.
 • اشخاصی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند اما نتایج آن ها متقارن نبوده و می خواهند این مشکل را برطرف کنند و به نتایج ایده آل دست پیدا کنند.
 • کسانی که مایل به ایجاد زخم یا اسکار بعد از عمل نمی باشند.
 • اگر جزو این دسته از افراد هستید شما کاندید مناسبی برای بلفاروپلاستی بدون جراحی در اصفهان محسوب می شوید و می توانید بهترین نتایج را به دست آورید.

چه عاملی در افتادگی پلک ها تاثیر می گذارد؟

افتادگی پلک به صورت مادرزادی: توجه داشته باشید که این عامل با انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی امکان پذیر نخواهد بود.

افزایش سن: با توجه به کاهش تولید کلاژن ، پوست حالت ارتجاعی خود را نیز از دست خواهد داد.

افتادگی پلک ها به صورت موقت: این عارضه با وارد شدن ضربه ای محکم یا مشکلات روحی روانی رخ خواهد داد.

افتادگی پلک بر اثر سکته مغزی و آسیب های عصبی: با وجود سکته مغزی یا آسیب های عصبی ، اعصاب و عضلات اطراف چشم آسیب دیده و پلک ها دچار افتادگی می شوند. البته این آسیب بدون جراحی بلفاروپلاستی درمان نخواهد شد.

کم خطر ترین روش درمان افتادگی پلک در اصفهان

کاربرد های دیگر دستگاه پلاسماجت و پلکسر

از این پروسه درمانی و زیبایی می توان در زمینه های مختلفی جدا از رفع افتادگی پلک و چین و چروک های اطراف چشم استفاده کرد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • برطرف کردن زگیل
 • آنژیوما یا خال های مویرگی
 • برداشتن تاتو یا خالکوبی
 • لیفت صورت و گردن و بدن
 • حذف خال های مسطح و برجسته
 • کلوئید ها یا همان گوشت اضافه
 • بلفاروپلاستی غیر جراحی و ترمیم مشکلات پلک
 • درمان اسکار یا جای زخم ، جراحی و سوختگی پوست
 • استرچ مارک یا ترک های پوستی ناشی از حاملگی یا چاق و لاغر شدن مداوم
 • هایپرپیگمنتیشن یا درمان تجمع رنگ دانه های پوست مانند کک و مک ، لک و غیره

البته لازم به ذکر است که گاهاً روش های درمانی دیگر در زمینه های فوق نتایج بهتری را به دنبال دارند و از همین رو پزشک روش های دیگری را پیشنهاد می دهد. به عنوان مثال برای درمان استرچ مارک ممکن است پزشک کربوکسی تراپی را برای دریافت نتایج بهتر پیشنهاد دهد. از پلاسما جت برای بلفاروپلاستی بدون جراحی و درمان مشکلات زیر نیز استفاده می شود.

 • پف زیر چشم
 • افتادگی پلک چشم
 • چین و چروک های چشم
 • شل بودن پوست پلک

مزایای بلفاروپلاستی بدون جراحی

طبق گفته های دکتر زناری مشخصاً برترین مزیت انجام بلفاروپلکسی در اصفهان یا سایر شهر های ایران این است که فرد تحت تیغ جراحی قرار نمی گیرد و برشی بر روی پوست پلک او ایجاد نمی شود. در نتیجه در دوره ریکاوری احتمال بروز خطرات و عوارض بسیار کاهش می یابد. البته این روش نیز محدودیت های مختص به خود را دارد. افرادی که در مرحله تصمیم گیری خود برای انجام عمل لیفت پلک بدون جراحی در اصفهان یا شهر محل زندگی خود گیر کرده اند باید بدانند که این روش به نسبت جراحی بسیار کم خطر محسوب می شود و احتمال بروز عوارضی همچون نابینایی تقریباً صفر است. زمان انجام پروسه بسیار کوتاه تر است. در برخی تکنیک های بلفاروپلاستی بدون جراحی مانند پلاسما جت ، کلاژن سازی پوست تحریک می شود که این امر به سلامت پوست بسیار کمک می کند. این روند برای افرادی که نشانه های پیری به میزان کم در اطراف چشم و پلک آنان نمایان شده و پوست به میزان کمتری خاصیت ارتجاعی خود را در آن ناحیه از دست داده، مناسب است.

بلفاروپلاستی بدون جراحی

آیا نتایج بلفاروپلاستی بدون عمل دائمی است ؟

نتایج استفاده از این روش ها به شرایط جسمی فرد ، روند زندگی و پیری بستگی دارد. در بیشتر موارد افرادی که روش بلفاروپلاستی بدون جراحی را انتخاب کرده اند از نتایج چند ساله آن صحبت می کنند که نشان از ماندگاری بالای این روش ها دارد ، البته توصیه می شود برای گرفتن نتیجه بهتر و یا جلوگیری از بازگشت نتیجه عمل ، بعد از 1 سال مجدد این عمل را تکرار نمایید.

عوارض و خطرات ناشی از بلفاروپلکسی

انجام این روش ها بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود و در طول درمان ممکن است پزشک از بیمار بخواهد چشمان خود را باز و بسته کند. در انجام این روش ها ممکن است فرد کمی احساس سوزش یا درد داشته باشد. و مقداری درد و تورم بعد از انجام این عمل طبیعی می باشد که بعد از مدتی به صورت کامل برطرف می شود. هم چنین با توجه به میزان مشکلات پوست و افتادگی ها ممکن است نیاز به 1 تا 3 جلسه برای درمان باشد. به طور کلی در انجام این روش ها عارضه و خطر جدی وجود ندارد.

توصیه هایی برای کاهش عوارض بلفاروپلاستی بدون جراحی

 • لازم است به مدت 24 ساعت بعد از انجام این عمل با هریک از روش ها از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش کردن خودداری نمایید.
 • بهترین متخصص لیزر پلاسماجت اصفهان توصیه می کنند از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرما پرهیز کنید.
 • از لایه بردارها و لیزر درمانی تا دو هفته بعد از درمان استفاده نکنید.
 • مصرف سیگار و قلیان را برای مدتی ترک کنید.
 • از مالیدن و ماساژ دادن چشم خودداری کنید و تا زمان بهبودی از لنزهای تماسی استفاده نکنید.

لیفت با نخ

از جمله روش های موثر در از بین بردن نسبی پلک بالای چشم ، بکارگیری از پروسه زیبایی لیفت با نخ می باشد. نخ مورد استفاده در این روش بسیار نازک و ظریف خواهند بود. بلفاروپلاستی بدون جراحی با استفاده از نخ نیازی به ماده بیهوشی نداشته و تنها پزشک برای کاهش درد این تکنیک از بی حسی های موضعی استفاده خواهد کرد. این پروسه زیبایی کمتر از یک ساعت  زمان می برد.  جالب است بدانید که پزشک در این مواقع سوزن هایی بسیار ریز را از زیر پوست شما زیبا جویان عزیز رد می کند و آن ها را به میزان لازم می کشد. این کشش سبب رفع افتادگی پلک نیز خواهد شد.

جالب است بدانید که با لیفت نخ هیچ زخمی بر روی صورت باقی نمی ماند و هیچ گونه آسیبی به چشم های شما وارد نمی شود. زیرا محل ورود و خروج سوزن ها از یک محل مناسب عبور خواهد کرد. ماندگاری حاص از این تکنیک حدود12 الی 18 ماه بوده ، که البته به نوع نخ بکار برده شده بستگی دارد. در واقع این روش دائمی نمی باشد و پس از جذب نخ ها چشم ها و پلک به حالت اولیه خود باز می گردند.

بلفاروپلاستی بدون جراحی

دوره ریکاوری

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، دوره ریکاوری این پروسه، کوتاه مدت است. پس از اتمام روند درمان ممکن است درد، کبودی و تورم خفیفی در محل درمان ایجاد شود که پس از چند روز برطرف خواهد شد. به عنوان یک قاعده کلی، توصیه می شود که به مدت 24 ساعت پس از انجام بلفاروپلاستی بدون جراحی به فعالیت ها و ورزش های سنگین نپردازید. همچنین به مدت 2 هفته پس از پروسه، از انجام روندهای زیبایی دیگر خودداری کنید.

نکات مراقبتی مهم

 1. برای کاهش ورم در هنگام استراحت کردن سر خود را بالا تر از بدن قرار دهید.
 2. از کمپرس یخ بدون ایجاد فشار برای کاهش میزان تورم و یا کبودی ها استفاده نمایید.
 3. طبق گفته های بهترین دکتر بلفاروپلاستی بدون جراحی اصفهان دکتر زناری ، هنگام خروج از منزل از عینک آفتابی به منظور محافظت از چشمان خود در برابر آفتاب و باد استفاده کنید.
 4. برای تسکین درد از مسکن های تجویز شده استفاده نمایید.
 5. داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید.

چند جلسه درمانی برای درمان چروک های زیر چشم کافی است؟

اینکه برای درمان و دریافت بهترین نتایج به چند جلسه نیاز دارید ، به شدت چروک ها و سن بیمار بستگی دارد. بسیاری از بیماران طی یک جلسه بهبود کامل دارند و در برخی از افراد که شدت چین و چروک ها و عمق آن ها بسیار زیاد می باشد ، ممکن است تا 3 جلسه درمانی احتیاج باشد. در این صورت میان تعداد جلسات فاصله زمانی تعیین می شود که ممکن است حداقل یک ماه باشد.

بلفاروپلاستی بدون جراحی در اصفهان - دکتر زناری

هزینه بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی در اصفهان

بلفاروپلاستی بدون جراحی در اصفهان از جمله روش های مقرون به صرفه به شمار می آید. هزینه این روش ها با توجه به نوع افتادگی پلک ، میزان پوست اضافه مشخص می شود و با توجه به انتخاب یکی از شیوه ها برای درمان افتادگی پلک هزینه های متفاوتی دارند.