جوانسازی پوست یک روند زیبایی است که آثار و نشانه های پیری ، چین و چروک ، لکه های پوستی و اسکار آکنه ها را برطرف می سازد و در نتیجه فرد از پوستی سالم ، شاداب و جوان بهره مند می شود. دکتر ریحانه زناری ، در مطب خود انواع خدمات زیبایی پوست را به مراجعین شان ارائه می دهند. روش های جوانسازی پوست در اصفهان را می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد. گروه اول شامل فرایندهایی است که لایه های سلول های مرده پوست را از بین می برند  و کلاژن سازی پوست را تحریک می کنند. گروه دوم فرایندهای کم تهاجمی مانند تزریق فیلرها هستند که سبب کاهش چروک های پوست شده و حجم از دست رفته را به آن باز می گردانند.

جوانسازی پوست - دکتر زناری

انواع روش های جوانسازی پوست

انواع روش های جوانساختن پوست ، زیر نظر دکتر زناری ، عضو انجمن لیزر درمانی ایران و اروپا با بالا ترین کیفیت و نتیجه بخشی عالی انجام می شود. در ادامه به توضیح روش های که می توان برای جوانساختن چهره و پوست استفاده کرد و بهترین نتایج را به دست آورد ، خواهیم پرداخت.

 • لیزر جوانسازی پوست : به طور کلی این شیوه رنگ پوست ، آسیب های پوستی ناشی از اشعه آفتاب و افزایش سن ، جای زخم آکنه ها ، زگیل ، خطوط ریز و چین و چروک های پیشانی ، اطراف دهان و چشم را برطرف می سازد.
 • میکرودرم آبریژن : این روش برای جوانساختن  چهره و پوست گردن ، دست ها ، صورت یا دیگر نواحی بدن کاربرد دارد و برای تمام انواع پوست مناسب است. میکرودرم آبریژن به کاهش چروک ها و خطوط ریز کمک می کند. همچنین اثرات پیری و اسکارهای کم عمق را بهبود می بخشد.
 • میکرونیدلینگ : برای انجام میکرونیدلینگ پزشک معمولاً پیش از شروع پروسه ، از ویال های درمانی استفاده می کند. ابتدا آن ها را بر روی پوست اعمال کرده و سپس با استفاده از قلم یا درمارولر میکرونیدلینگ که دارای سوزن های باریک ، کوچک و تیز می باشد ، لایه مرده پوست را می خراشد و باعث می شود تا مواد ویال به لایه زیرین و سالم پوست نفوذ کند.
 • جوانسازی پوست با لیزر IPL : این شیوه جوانسازی با استفاده از پالس های نوری به احیای رنگ پوست کمک کرده و لکه های موجود بر روی آن درمان می کند. همچنین سبب تحریک کلاژن سازی پوست می شود.
 • تزریق فیلر : فیلرهای تزریقی مانند ژل هیالورونیک اسید و چربی ها به حجم دهی و برجسته کردن اجزای صورت و همچنین برطرف سازی خطوط ریز پوست کمک می کنند.
 • تزریق بوتاکس :تزریق بوتاکس در واقع مانع فعالیت رشته های عصبی می شود. به عبارتی دیگر عضلات ناحیه تزریق را به طور موقت فلج می کند. بنابراین چین و چروک های پوست کاهش می یابند.
 • کربوکسی تراپی : به منظور درمان سلولیت ، تیرگی های دور چشم و ترک های پوستی می توان کربوکسی تراپی انجام داد. این شیوه جوانسازی برای پوست صورت و بدن کاربرد دارد.
 • آر اف فرکشنال : این روش جوانسازی با استفاده از فرکانس های رادیویی و همچنین سوزن های کوچک (میکرونیدلینگ) ، انرژی ناشی از امواج را به لایه های عمیق پوست می رسانند و کلاژن سازی پوست را تحریک می کنند. آر اف فرکشنال خطوط ریز ، چروک ها ، منافذ باز و افتادگی پوست را برطرف می سازد.

مزایای  جوانساختن پوست

از مزایای بهترین روش جوانسازی پوست در اصفهان به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • کاهش چروک و خطوط ریز با تحریک عمل کلاژن و الاستین سازی
 • برطرف سازی لکه های پوستی که منجر به شفافیت آن می شود.
 • درمان افتادگی پوست پیشانی ، گونه ها ، چشم ها ، چانه و فک
 • از بین بردن کامل جوش های پوستی

جوانسازی پوست - دکتر زناری

دوره ریکاوری جوانسازی پوست

به دلیل آن که در برخی روندهای جوانسازی ، پوست در معرض گرما قرار می گیرد ، ممکن است به مدت چند ساعت الی یک روز در آن ناحیه ، تا حدودی سوزش احساس کنید. با توجه به وسعت ناحیه درمان امکان دارد میزان و مدت سوزش افزایش یابد. پوسته شدن پوست ، پس از بعضی از شیوه های جوانسازی مانند میکرودرم و میکرونیدلینگ رخ می دهد. توصیه می شود. پوسته های ایجاد شده را دست کاری نکنید ؛ زیرا حدوداً بعد از یک هفته بهبود می یابند. بین جلسات درمان ، ممکن است شاهد خشک شدن پوست خود باشید که بخشی از روند بهبود محسوب می شود. می توانید با استفاده از کرم مرطوب کننده مناسب ، پوست خود را نرم و مرطوب نگه دارید. لازم است این نکته را متذکر شویم که نتیجه دلخواه روندهای جوانسازی پوست در اصفهان ، تنها با یک جلسه  حاصل نمی شود. حتماً باید دوره درمانی خود را کامل کنید تا  نتیجه مطلوب را بدست آورید. جلسات درمانی باید با فاصله 2 الی 3 هفته انجام شوند. ترجیحاً در طول دوره درمان در معرض اشعه های آفتاب قرار نگیرید. نتیجه این پروسه زیبایی ، پس از جلسه دوم نمایان تر خواهد بود. می توانید با مراجعه به دکتر زناری از بهترین روش های جوانساختن  پوست در اصفهان برای رسیدن به پوستی زیبا و جوان استفاده کنید.

نکات مراقبتی پس از جوانسازی پوست

 • به منظور التیام و تسکین درد و سوزش ناحیه درمان شده ، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • بر نواحی پوسته شده ، از پماد آنتی بیوتیک ، دو مرتبه در روز استفاده کنید.
 • در طول دور ریکاوری ، بخش هایی از پوست که رو به بهبود هستند را لمس نکنید.
 • به منظور محافظت از پوست در برابر نور خورشید ، از کرم ضد آفتاب (حداقل SPF 30) استفاده کنید.

چه زمان باید برای جوانسازی پوست اقدام شود ؟

بهترین زمان برای شروع این درمان به شرایط پوستی هر فرد بستگی دارد. هر زمان که فرد متوجه علائم پیری در پوست خود شود ، می تواند برای درمان اقدام نماید. استفاده از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده و تمیز نگه داشتن پوست ازجمله مراقبت های پوستی مهم هستند که در کاهش روند پوستی تاثیر گذار هستند. برخی افراد ممکن است در اوایل دهه 30 چین و چروک های ظریفی در صورت آن ها مشاهده شود ، درمان های لیزری و تزریق فیلر می تواند در از بین بردن این چروک ها موثر باشد. نیاز به مراقبت پوستی در دهه چهارم زندگی اهمیت بیشتری دارد و نزدیک شدن به دوره یائسگی ، تاثیرات زیادی را روی پوست می گذارد. در این دوره روش های جوانسازی مانند هایفوتراپی ، لیز درمانی و تزریق بوتاکس پیشنهاد می شود. اگر نمی دانید کدام روش برای شما مناسب تر است ، می توانید به کلینیک های معتبر مراجعه کنید تا بعد از انجام مشاوره ، بهترین روش جوانسازی پوست در اصفهان به شما پیشنهاد داده شود. دکتر ریحانه زناری ، عضو انجمن لیزری ایران ، عضو انجمن لیزر درمانی ایران و اروپا و همچنین عضو مجمع بین المللی کاربردهای لیزر در پزشکی است.

از کجا بفهمیم که دچار پیری پوست شده ایم ؟

 • ظاهر شدن چین و چروک در قسمت های مختلفی از صورت مانند اطراف لب ، پیشانی ، نواحی اطراف چشم و غیره
 • شل شدگی و افتادگی پوست به دلیل کاهش حجم چربی
 • از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست ، همین مسئله موجب عمیق شدن چین و چرک های پوستی می شود.
 • بروز مشکلات پوستی نظیر لکه های پوستی

جوانسازی پوست دست

از دست رفتن حجم چربی و ایجاد چروک بر روی پوست دست نیز بر اثر افزایش سن ایجاد می شود. خوشبختانه امروزه روش های غیر تهاجمی و کم خطر بسیاری برای جوانسازی پوست دست وجود دارد که می تواند نشانه های پیری را برطرف کند. انتخاب روش مناسب بستگی به رنگ پوست ، جنس ، شرایط بدنی و میزان چین و چروک های روی دست دارد. پزشک با بررسی و معاینه تعیین می کند ، کدام برای شما مناسب تر است. از جمله بهترین روش های جوانسازی دست به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • لیزر
 • میکرودرم آبریژن
 • تزریق ژل و چربی