شاید اسم لیزر کم توان تا کنون به گوشتان نخورده باشد و از همین رو ندانید که این دستگاه برای درمان چه مشکلاتی استفاده می شود. باید بگویم که لیزر کم توان کاربرد های بسیار زیادی در زمینه درمانی و زیبایی دارد ، به عنوان مثال می توان سلولیت شما را از بین ببرد یا در درمان بیماری های قلبی عروقی استفاده شود. اگر تعجب کردید بهتر است ادمه این مقاله را بخوانید.  در این مقاله توضیحاتی در رابطه با درمان بیماری ها با لیزر کم توان که از جمله خدمات ارائه شده توسط دکتر ریحانه زناری ، عضو مجمع بین المللی کاربردهای لیزر در پزشکی اصفهان ، می باشد ارائه کرده ایم.

درمان بیماری ها با لیزر کم توان - دکتر زناری

فواید لیزرهای کم توان چیست ؟

از جمله مزایای بی شمار لیزر کم توان در درمان بیماری ها در اصفهان ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • تاثیر ضد ادم و ضد التهاب دارد.
 • گردش خون و لنف را بهبود می بخشد.
 • دارای اثرات ضد درد می باشد.
 • سیستم بیولوژیک را تحریک نموده و همچنین متابولیسم سلولی در سلول های آسیب دیده را بهبود می بخشد.

لیزر کم توان در پزشکی چه کاربردی دارد ؟

امروزه افزون بر اینکه از تاثیرات ضد درد و ترمیمی لیزر کم توان استفاده می شود ، بلکه از این نوع لیزر در درمان بیماری های گوناگون همچون زخم های مقاوم به درمان همچون زخم های عروقی ، زخم های دیابتی ، زخم بستر ، همچنین در فیزیوتراپی ( درمان بیماری های مفاصل ، نورالژی ها ، نروپاتی ها و غیره) بهره گرفته می شود. باید افزود که لیزر کم توان کاربرد بسیار زیادی نیز در درمان مشکلات پوستی دارد و امروزه درمان بیماری ها با لیزر کم توان در اصفهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کاربرد لیزر کم توان در حیطه پوست و مو

 • درمان آکنه
 • درمان ریزش مو

همانطور که پیش تر گفتیم نور لیزر روی جریان خون پوست ناحیه ای که تحت درمان است ، تاثیرگذار بوده و متابولیسم سلولی را بهبود می بخشد ؛ از همین رو در درمان طاسی های های منطقه ای که از بیماری های خود ایمنی ناشی می شود و همچنین درمان ریزش موهای آندروژنتیک سر که از نوع ارثی هستند اثرات بسیار مفیدی دارد. این لیزر همچنین رویش موها بعد از عمل کاشت را نیز سرعت می بخشد. زخم های پوستی با بهره گیری از این نوع لیزر سریع تر ترمیم می شوند و همچنین موجب التیام هرچه بهتر اسکارهای ناشی از بریدگی ها و جراحی ها می شود.

 • درمان چین و چروک صورت

لازم به ذکر است که اگر هدف از استفاده از لیزر کم توان زیبایی باشد ، در صورتی که این روش همراه با میکرودرم صورت گیرد تاثیر لیزر چندین برابر خواهد بود. در حال حاضر درمان بیماری ها با لیزر کم توان در اصفهان در بین عموم محبوبیت بسیاری یافته است.

عوارض این تکنیک درمانی چیست؟

به هنگام درمان بیماری ها با لیزر کم توان ممکن است نگران عوارض ناشی از آن شوید ، بهتر است بدانید که در صورتی که به صورت اصولی و با دوز مناسب درمان صورت گیرد ، هیچ گونه عوارضی را به همراه خود نخواهد داشت.

درمان سلولیت با لیزر کم توان در اصفهان با دکتر زناری

درمان چین و چروک صورت با لیزر کم توان

با به کار گیری لیزر می توان موجب بهبود ناهنجاری های رنگ دانه پوستی و از بین بردن چین و چروک صورت و در نهایت جوان سازی پوست صورت شد. فن اوری به کار گرفته شده از لیزر کم توان بهترین روش برای درمان و رفع چروک های پوستی ناشی از نور خورشید و یا درمان جای جوش و خط خنده می باشد. امواج لیزر لایه فوقانی پوست را مورد حمله قرار می دهند و با کمترین آسیب موجب تقویت کلاژن سازی و بهبود چروک های پوستی می شوند. درمان چین و چروک های پوستی با استفاده از لیزر های کم توان هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش های جوان سازی پوست دارد و هم چنین دوره نقاهت کوتاهی داشته و کاملا ایمن و بدون خطر می باشد.

درمان آکنه با لیزر کم توان

از رایج ترین مشکلات پوستی به جوش و جای جوش می توان اشاره کرد که امروزه راه های درمانی متفاوتی برای آن ارائه شده است. درمان بیماری ها با لیزر کم توان در اصفهان نیز از جمله راه های مناسب برای درمان آکنه و جای جوش می باشد. لازم است با مراجعه به پزشک پوست و بر اساس تشخیص ایشان از یکی از روش های لیزر درمانی برای رفع جوش و جای جوش که بسیار ناخوشایند است استفاده کنید. اکثر افرادی که برای رفع آکنه های پوستی از لیزر های کم توان کمک گرفته اند ، از میزان بهبودی خود رضایت دارند. زیرا لیزر نسبت به سایر روش های درمانی سریع تر بوده و عوارض بسیار کمتری دارد.

درمان بیماری مفاصل و عضلات

یکی از شایع ترین و پرطرفدار ترین کاربرد های لیزر درمانی در بیماری های مفاصل است. با این تکنیک می توان بیماری های مختلفی را نظیر آرتروز ، روماتیسم مفصلی ، روماتیسم های سرونگاتیو ، فیبرومیالژی ، اسپوندیلیت ، درد ها و شکستی های ناشی از پوکی استخوان ، التهابات مفاصل و غیره را درمان کرد و درد حاصل از آن ها را تا حدودی کاهش داد. در بیماری های مفصلی دو پاتولوژی عمده وجود دارد. آسیب های التهابی ناشی از ضربه های مکانیکی مانند میکرو تروماهای نشای از آرتروز در زانو و آسیب های التهابی ناشی از واکنش های سیستم ایمنی. با استفاده از لیزر کم توان می توان باعث افزایش خونرسانی در این نواحی شده و درد را در این نقاط کاهش داد.

درمان بیماری ها بالیزر کم توان - دکتر ریحانه زناری

بیماری قلبی و عروقی

شاید برایتان تعجب برانگیز باشد که از لیزر کم توان می توان برای درمان بیماری های ایسکمی قلب ، فشار خون ، ضایعات انسدادی فامبولی ریه و غیره استفاده کرد و مشکلات قلبی افراد بسیار زیادی را درمان کرد. از آنجایی که درمان بیماری ها با لیزر کم توان می تواند موجب گشاد شدن رگ های عروقی و رگ سازی جدید شود ، می تواند گردش خون را بهبود سازد و در نتیجه مشکلات قلبی را کاهش دهد.

بیماری های پوستی

اگر پوستتان دچار مشکلات بزرگی مانند سوختگی ، زخم بستر ، زخم های عروقی و دیابتی ، کلوئید ، اگزما ، پسوریازیس ، آکنه ، لوپوس ، آلوپسی و غیره شده است و این مشکلات باعث رنجش خاطر شما می شود ، دیگر نگران نباشید چرا که بیماری های پوستی با لیزر کم توان قابل درمان هستند و نتایج مطلوب و ایده آلی را با خود به همراه دارند. پس به هیچ وجه نگران نباشید و قصه نخورید. لیزر کم توان تاثیر بسیاری در درمان بیماری های پوستی دارد البته تنها در صورتی که توسط یک پزشک مجرب و متبحر انجام شود.

سایر کاربرد های لیزر کم توان در شاخه های مختلف پزشکی

علاوه بر مواردی توضیح داده شده در فوق ، درمان بیماری ها با لیزر کم توان در موارد زیر نیز بسیار کاربرد دارد :

 • درمان بیماری های ریوی نظیر آسم ، سل ، برونشیت ، حساسیت های آلرژیک
 • بیماری های اطفال نظیر سوختگی ، برونشیت ، پنومونی ، فارنزیت و غیره
 • درمان بیماری های روانی نظیر افسردگی ، اضطراب ، مشکلات پسیکو سوماتیک
 • درمان بیماری های دهان و دندان نظیر آفت ، کشیدن دندان ، کاهش درد و ایجاد بی حسی ، آندودنتیس
 • بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری نظیر پروستات ، انسداد های ناشی از التهاب ، اورتریت ، عفونت های مزمن
 • درمان بیماری های زنان و زایمان نظیر دردهای ماهانه ، سردی جنسی ، رفع اسکار جراحی ، عفونت واژینال و غیره
 • درمان بیماری های گوارشی نظیر زخم معده ، انسداد مجرای کبد، شقاق ، بواسیر ، زخم اثنی عشر ، یبوست و غیره
 • درمان بیماری های آندوکرین ومتابولبیسم نظیر اختلالات چربی ، اختلالات تیروئید ، دیابت ، متعادل سازی متابولیسم
 • درمان بیماری های قلبی و عروقی نظیر فشار خون ، آمبولی ریه ، آرتیمی های قلبی ، بیماری رینود ، واریس ، بیماری برگر
 • درمان بیماری های مربوط به گوش و حلق و بینی نظیر تورم و التهاب لوزه ، وزوز گوش ، سینوزیت ، عفونت های گوش میانی ، التهاب غده پاروتید
 • مشکلات مربوط به اعصاب نظیر میگرن ، نروپاتی های اعصاب، نروپاتیهای متابولیک نمونه ای از درمان بیماری ها با لیزر کم توان در اصفهان می باشد.
 • درمان بیماری های پوستی نظیر زخم بستر ، زخم دیابت ، سوختگی ها ، درمان اسکار ، اگزما ، سلولیت ، پیشگیری از کلوئید با لیزر کم توان در اصفهان
 • درمان بیماری های مفاصل و عضلات نظیر روماتیسم ، دردهای کمری ، التهاب مفاصل ، فیبرومیالژی ، درد ها و شکستگی های ناشی از پوکی استخوان و غیره

درمان دیابت با لیزر کم توان در اصفهان توسط دکتر زناری

آیا لیزر های کم توان در بیهوشی کاربرد دارند؟

امروزه لیزر های سرد یکی از ابزار های مهم و کاربردی در حوزه دندانپزشکی هستند که به کار گرفته می شوند ، در واقع از لیزر ها در کلینیک های درد و واحد های کنترل درد حاد و ریکاوری نیز بکار گرفته می شود. برای مثال می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 1. کاربرد در کلینیک های درد
 2. بکارگیری از آن ها در ICU
 3. آماده سازی قبل از آغاز جراحی
 4. استفاده از لیزر های کم توان در ریکاوری
 5. بکارگیری از لیزر در سرویس کنترل درد حاد
 6. بکارگیری در زمان بیهوشی و اورژانس های بیهوشی

تفاوت میان لیزر کم توان و پر توان چیست؟

بهتر است بدانید که بکارگیری از لیزر های پر توان بسیار تخصصی تر و کاربردی تر از لیزر های سرد و کم توان بوده که لازم است با دقت و مهارت بالای پزشک انجام شود. تاثیرات درمانی لیزر های پر توان بسیار سریع تر و بیشتر از لیزر های کم توان می باشد. لیزر های پر قدرت می توانند به عمق بیشتری از بافت ها نفوذ کنند و انرژی بیشتری را به منطقه درمانی برسانند و اثر بخشی بسیار بیشتری در مدت زمان کوتاهی را از خود نشان دهند.  جالب است بدانید که توان لیزر های پر قدرت 24 برابر لیزر های سرد بوده و عمق نفوذ آن ها بیش از 4 سانتی متر می باشد. در صورتی که عمق نفوذ در نوع کم توان حدود نیم سانتی متر است و تنها در بافت های سطحی تاثیر می گذارد.

موارد منع استفاده از درمان بیماری ها با لیزر کم توان

باید بگوییم که برای استفاده از لیزر کم توان هیچ گونه منع قطعی وجود ندارد اما توصیه دکتر ریحانه زناری به افراد ذیل این است که از استفاده از این لیزر دوری نمایند :

 • بیماران مبتلا به سرطان های بدخیم
 • بیماران مبتلا به صرع یا تشنج
 • کودکانی که در حال رشد هستند
 • خانم های حامله نباید از لیزر در ناحیه لگن ، کمر و شکم استفاده کنند.
 • بیمارانی که دارای پیس میکر قلبی هستند ، نباید از لیزر در ناحیه روی قفسه سینه استفاده نمایند.

ساکنین شهر اصفهان با مراجعه به مطب دکتر ریحانه زناری ، ایشان معاینات لازم را به انجام رسانده ، سپس درباره نحوه درمان بیماری ها با لیزر کم توان با شما صحبت کرده و از تمام جوانب پروسه شما را آگاه می کند. بدین ترتیب با خیالی آسوده می توانید تحت روند درمانی قرار بگیرید.