یکی از دغدغه های افراد در دنیای امروز ، داشتن تناسب اندام است. بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند روش های مختلفی همچون ورزش، قرص های لاغری و انواع رژیم های لاغری را برای دستیابی به وزن دلخواه خود امتحان می نمایند. تعدادی از آن ها به نتایج دلخواه خود دست می یابند اما برخی دیگر به دلیل مقاومت نشان دادن چربی های متراکم ، نتیجه مطلوبی را کسب نمی کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های لاغری موضعی مختلفی ابداع شده است که به این افراد کمک نموده و آن ها را امیدوار به داشتن بدنی فاقد چربی می نماید. یکی از محبوب ترین این روش ها لاغری با دستگاه لیزر کم توان که در مطب دکتر ریحانه زناری در اصفهان به طور حرفه ای انجام می شود، می باشد.

لاغری با دستگاه لیزر کم توان - دکتر ریحانه زناری

لیزر کم توان چیست و چگونه عمل می کند؟

این لیزرها به دلیل اینکه حرارتی بر بروی پوست ایجاد نمی نمایند، در میان افراد با نام لیرزهای نرم یا سرد نیز شناخته می شوند. لیزرهای کم توان انرژی های الکترومغناطیس دارند که تابش آن ها به بدن به صورت فتون های منسجم و هم راستا می باشد. خیلی از افراد تمایل دارند که بدانند چگونه با این تکینک می توانند به اندامی که در ذهنشان ترسیم کرده اند برسند و زیبا و لاغر شوند. پیش از هر چیزی بهتر است بگویم که شما باید از نتایج حاصل شده از این فرایند توقعات منطقی و درست داشته باشید و برای دستیابی به اندامی ایده آل نیاز دارید تا به صورت حضوری به پزشک خود مراجعه نمایید و در این رابطه صحبت نمایید. اما بهتر است بریم سراغ مبحث اصلی و توضیح در رابطه با اینکه لاغری با دستگاه لیزر کم توان در اصفهان به چه نحو است؟ لاغری با استفاده از لیزر کم توان به این صورت است که پزشک بر روی پوست و ناحیه تحت درمان شما ، صفحات مستطیل شکلی قرار می دهد. در ادامه این دستگاه انرژی الکترومغناطیسی را به صورت فوتون هایی در قسمت های زیرین پوست شما در عمق 5 سانتی متری می تاباند. دستگاه لیزر کم توان با به وجود آوردن واکنش های فوتوشیمیایی در سلول ها ، باعث ایجاد تغییراتی در متابولیسم سلولی بدن شما می شود. عملکرد این دستگاه به نحوی است که بدون اینکه سلول های بدن را از بین ببرد می تواند ان ها را تخلیه کند.

این دستگاه به گونه ای عمل می کند می تواند محتویات سلول ها که شامل تری گلسیرید و اسید های چرب است را به سیستم لنفاوی بدن وارد کند. پس از اینکه این سلول ها وارد سیستم گردش خون می شوند ، وارد کبد شده و متابولیزه خواهند شد و انرژی به وجود آمده صرف کارها و فعالیت های بدنی می شود. به این نکته توجه داشته باشید که این دستگاه سلول های چربی شما را از بین نمی برد و تنها اندازه آن ها را کوچک می کند. به همین خاطر اگر فرد نتواند رژیم غذایی خود را رعایت کند یا در انجام فعالیت های ورزشی کم کاری نماید ممکن است چربی ها به نواحی مورد نظر باز گردند و شما شاهده حالت اولیه خود باشید. به طور کلی می توان گفت لاغری با دستگاه لیزر کم توان در اصفهان یک روش کمک درمانی است تا شما به اندام ایده ال خود برسید و پس از آن خود مسئول هستید تا اندام به وجود آمده را برای مدت زمان طولانی حفظ نمایید.

لیزرها به طور کلی در دو گروه ذیل دسته بندی می شوند

 • لیزر کم توان
 • لیزر پرتوان

تفاوت میان لیزر کم توان و پرتوان

تفاوت میان این دو لیزر در عمق نفوذ آن ها به بدن می باشد. چگالی انرژی لیزر های کم توان کمتر بوده و عمق نفوذ آن ها تنها 5/0 سانتیمتر می باشد. اما عمق نفوذ لیزرهای پرتوان بسیار بیشتر بوده و حدود 52 برابر قوی تر می باشند. تفاوت دیگر این دو لیزر در نوع کاربردی است که در لاغری دارند. هر دو روش چربی های موضعی بدن را حذف می کنند.  ولی لیزر پرتوان که در اصطلاح لیپولیز نام دارد از لیزر و ساکشن به طور همزمان بهره می گیرد. این در شرایطی است که لیزر کم توان در مقایسه با لیزر پرتوان دارای عوارض کمتری بوده و غیرتهاجمی است.

لاغری با دستگاه لیزر کم توان

نواحی مناسب برای لاغری با دستگاه لیزر کم توان در اصفهان

همانطور که در مطالب فوق نیز گفتیم و به آن اشاره کردیم لاغری با استفاده از دستگاه لیزر کم توان تنها برای کاهش چربی های موضعی به کار برده می شود. بنابراین هر کدام از قسمت های گوناگون بدن که درگیر چربی های موضوعی و اضافه باشند را می توان با استفاده از لیزر کم توان درمان نمود و به اندامی زیبا و دلخواه دست پیدا کرد. از این روش برای لاغری نواحی بسیار زیادی بهره گرفته می شود که از این میان می توان به  نواحی از قبیل ناحیه غبغب ، ران ها ، باسن ، شکم ، بازو ها ، کمر ، سینه ، ناحیه خط سوتین ، پهلو ها ، ساق پا و غیره اشاره نمود.

چه کسانی می توانند از لاغری موضعی با لیزر کم توان استفاده کنند؟

خیلی از افراد زمانی که متوجه می شوند با استفاده از یک دستگاه لیزر که بسیار کم خطر و ایمن می باشد می تواند تناسب اندام پیدا کرد و به مقدار بسیار کمی لاغر شد ، بدون توجه به این نکته که این فرایند نیز همانند سایر افراد از مزایا و معایبی برخوردار است یا اینکه کاندیدای مناسب آن باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد اقدام به انجام آن می کنند. در حالی که نباید این چنین باشد. در حالت کلی می توان گفت لیزر دارای کم ترین عوارض جانبی می باشد که از میان آن ها می توان به تورم و درد بسیار خفیف و کوچک آن اشاره کرد که تمامی آن ها با گذر زمان و رعایت برخی نکات مراقبتی به راحتی از بین می روند و از خود اثری بر جای نمی گذارند. تمامی افراد می توانند از لاغری موضعی استفاده کنند اما در ادامه شرایطی را نام خواهیم برد که باعث می شود افرادی که دارای این ویژگی ها و شرایط هستند با خیالی آسوده لاغری با دستگاه لیزر کم توان را انتخاب کرده و استفاده نمایند. این شرایط عبارت اند از:

 • اشخاصی که در صحت کامل سلامت جسمی ، روحی و روانی قرار دارند و تا حدودی با لیزر و مزایا و معایب آن آشنایی دارند.
 • انجام لیزر برای کسانی که سیگاری هستند می تواند عواقب بدی را به دنبال داشته باشد. از همین رو توصیه می شود اگر به مصرف دخانیات اعتیاد دارید و نمی توانید آن را برای مدت زمان کوتاهی کنار بگذارید بهتر است روشی دیگر را برای لاغری خود استفاده کنید. بهتر است بدانید که سیگار می تواند اکسیژن را در بدن بیمار کاهش دهد. از همین رو فرد ممکن است در زمان استفاده از لیزر با کمبود اکسیژن رو به رو شود و خطراتی را به همراه داشته باشد. در افراد سیگاری ممکن است این روش درمانی نتواند باعث کلاژن سازی زیر پوست شود تا بعد از حذف چربی های زیر پوست در موضع مورد نظر ، تشعشعات اثری خنثی از خود بروز دهند. اگر سیگاری هستید توصیه می کنیم تا پیش از لاغری با دستگاه لیزر کم توان در اصفهان برای مدت زمان بسیار کمی سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • کسانی که دارای سابقه ابتلا به بیماری های مزمن همانند دیابت هستند گزینه ای مناسب برای این درمان نمی باشد. بیماری دیابت از آن دسته از بیماری هایی است که اکسیژن بسیار زیادی را از افراد می گیرید و همین مسئله باعث از بین رفتن اکسیژن شده که خود می تواند درد سر ساز باشند. به همین دلیل توصیه می گردد تا افراد دیابتی از این تکنیک استفاده نکنند.
 • اگر از آن دسته از افراد هستید که به دلیل دچار بودن به بیماری های که نیاز به مصرف دارو های ضد انعقاد خون را دارند بهتر است از انجام این فرایند اجتناب کنید. چرا که دارو های ضد انعقاد خون برای باز شدن رگ های خونی بوده و استفاده از آن ها در روز های واپسین عمل می تواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد.

آیا دستگاه لیزر کم توان تنها برای لاغری است؟ 

پاسخ دکتر ریحانه زناری 👇

لاغری با دستگاه لیزر کم توان به چه افرادی پیشنهاد نمی شود ؟

 1. خانم های شیرده و باردار
 2. اشخاصی که مشکلات پوستی دارند.
 3. کسانی که مبتلا به بیماری سرطان هستند.
 4. افرادی که دچار نقص در سیستم ایمنی بدن هستند.
 5. کسانی که به بیماری های قلبی و عروقی و یا مشکلات وریدی دچار هستند.
 6. افرادی که داروهایی استفاده می کنند که حساسیت به نور را در آن ها افزایش می دهد.

نکته قابل توجه 

پیشنهاد می شود از نقاطی که تحت درمان با لیزر قرار می گیرد از کرم و یا لوسیون استفاده نکنید و یا برای استفاده از این محصولات با پزشک مشورت نمایید.

مزایای کار با لیزر کم توان

از جمله مزایای لاغری با دستگاه لیزر کم توان عبارتنداز:

 • پس از انجام آن نیازی به سپری کردن دوره بهبودی و نقاهت نیست.
 • همانطور که در فوق گفتیم غیرتهاجمی بوده و با عوارضی همچون بخیه، درد و عوارض داروهای بیهوشی همراه نیست.
 • پوست را سفت نموده و موجب شکل گیری هرچه بهتر بدن می شود و غیره.

چربی ها بعد از عمل لیزر کم توان لاغری چه می شوند ؟

این لیزرها دارای صفحاتی هستند که پرتوهای لیزر کم توان را به بدن افراد وارد می کنند. این پرتوها به چربی های بدن تابیده می شود و موجب می شود اسیدهای چرب از درون این سلول ها خارج شوند. اسیدهای چربی که خارج می شوند به سیستم لنفاوی بدن وارد می شوند و عروق لنفی این اسیدهای چرب را دریافت می کند. سپس سیستم گردش مایعات درون بدن این اسیدهای چرب را از طریق عروق لنفی به کبد می رساند. چربی هایی که به کبد می رسند دچار فعل و انفعالاتی می شوند و در نهایت به قند و منابع تامین انرژی تبدیل خواهند شد و مجدد به سیستم گردش خون راه پیدا می کنند و با راهیابی به میتوکندری می توانند انرژی مورد نیاز بدن را تامین نمایند.

آیا لاغری با دستگاه لیزر کم توان اثر دارد ؟

بله با استفاده از این دستگاه ها می توانید به صورت جزئی چربی های موضعی را برطرف نمایید.

لاغری با دستگاه لیزر کم توان

شرایط لازم برای لاغری با استفاده از لیزر کم توان چیست ؟

اگر سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید و رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش کردن را در برنامه روزانه خود داشته باشید و از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید ، می توانید برای چربی های موضعی خود از این روش کمک بگیرید. بهترین سن برای استفاده از این دستگاه بین 30 تا 50 سال می باشد اما به طور کلی افراد 16 تا 60 سال می توانند از این روش لاغری استفاده کنند.

هزینه لاغری با دستگاه لیزر کم توان در اصفهان

لاغری با کمک تکنیک لیزر کم توان نسبت به روش های تهاجمی جراحی هزینه پایین تری دارد . و در نتیجه می توان گفت این روش درمانی نسبتا مقرون به صرفه است. هزینه ای که می بایست برای انجام این روش بپردازید به عوامل متعددی بستگی دارد : هزینه های کلینیک ، کیفیت دستگاه ، تجربه پزشک و جدید و به روز بودن دستگاه در نتیجه نمی توان در مورد این موضوع نظر قطعی داد و باید در جلسه مشاوره به پزشک در این خصوص سوال کنید. پزشک قیمت حدودی را به شما اعلام می کند.

ماندگاری این تکنیک

تکنیک های درمانی لاغری معمولا دائمی نیستند. از همین رو می توان گفت ماندگاری نتایج لاغری با دستگاه لیزر کم توان داوم زیادی ندارد مگر اینکه نکاتی را رعایت کنید. بعد از اینکه این روش را انجام می دهید لازم است که زندگ سالمی را در پیش بگیرید یعنی کمترغذاهایی مانند فست فود ها را مصرف کنید و بیشتر به دنبال یک تغذیه سالم باشید . حتما به طور روزانه ورزش کنید . زیرا در صورتی که غیر از این باشد امکان بازگشت چربی ها مانند سابق وجود دارد.

عوارض لاغری با دستگاه لیزر کم توان

معمولا لاغری با این دستگاه افراد را دچار عارضه های بسیاری نمی کند و در صورتی که نکات مراقبتی را خیلی خوب انجام دهید نتیجه ای بسیار عالی نیز در انتظارتان می باشد. اما با همه اینها قرمزی و کبودی از جمله مواردی می باشد که افرادی که برای لاغری این تکنیک را انتخاب می کنند ،ممکن است به آن دچار شوند. معمولا با گذشت چند روز دیگر خبری از این عوارض نخواهد بود و از بین می رود سعی کنید به خوبی از ناحیه لیزر شده مراقبت کنید تا خدای نکرده دچار عفونت نشوید. راهکارهای مراقبتی بعد از انجام لاغری با روش لیزر کم توان توسط خانم دکتر ریحانه زناری به شما ارائه خواهد شد.