تزریق ژل که روشی بسیار ایمن و موثر در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست می باشد امروزه به یکی از محبوب ترین روش های زیبایی در میان افراد مبدل شده و توجه مردم سراسر جهان را به خود جلب نموده است. دستیابی به نتایج رضایت بخش از این روش به فاکتورهای بسیاری از جمله انتخاب یک پزشک مجرب و همچنین رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها که مورد تایید دکتر ریحانه زناری می باشد اشاره نموده ایم. با رعایت نکات ذیل نه تنها عوارض جانبی ناخوشایند را تجربه نکرده و دوران بهبودتان به بهترین شکل ممکن سپری می شود، بلکه به نتایج مطلوب و ایده آل نیز دست خواهید یافت.

مراقبت های بعد از تزریق ژل - دکتر زناری

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 • طی 24 ساعت ابتدایی باید از مالش ناحیه تحت تزریق و وارد کردن فشار به این ناحیه اجتناب کرد. زیرا این کار ممکن است منجر به جا شدن ژل و در نهایت بدشکلی و نامتقارن شدن آن گردد.
 • از انجام ورزش و کارهای سنگین در روز اول پس از تزریق بپرهیزید.
 • دکتر زناری بهترین دکتر تزریق فیلر در اصفهان ، توصیه می کنند از اعمال فشار به سر و خم کردن آن به سمت پایین خودداری کنید.
 • احتمال بروز عوارضی همچون کبودی و التهاب در افرادی که دارای پوست حساس می باشند وجود دارد؛ به این افراد توصیه می شود که برای از بین بردن هرچه سریع تر این عوارض از کمپرس سرد بدون فشار بهره بگیرند.
 • اگر پس از تزریق فیلر احساس درد داشتید برای رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل ، با پزشک خود مشورت نموده و تنها از مسکن هایی که مورد تایید ایشان می باشد استفاده نمایید.
 • چنانچه ژل به ناحیه صورت تزریق شده باشد باید از خوابیدن بر روی صورت خودداری نموده و به منظور جلوگیری از ایجاد فشار در ناحیه سر و صورت و همچنین جلوگیری از تشدید تورم، در زیر سرتان دو بالشت قرار دهید.
 • از رفتن به سونا، استحمام با آب داغ و قرارگیری در مکان های خیلی گرم اجتناب کنید.
 • به این دلیل که تزریق کردن ژل در برخی افراد می تواند منجر به تحریک پوست شود، دکتر ریحانه زناری به بیماران خود توصیه می کنند که طی روزهای ابتدایی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند.
 • لازم به ذکر است که نتایج مثبت ژل ، با رعایت نکاتی که در فوق به آن ها اشاره کردیم خیلی سریع تر خود را نشان داده و افراد بدون داشتن کوچک ترین نگرانی می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

نحوه شستن صورت :

یکی از مهم ترین نکات مراقبت های بعد از تزریق ژل در اصفهان این است که از شستن صورت خود به مدت 24 ساعت بعد از تزریق اجتناب کنید و بعد از آن برای شست و شوی صورت از شوینده ملایم و آب ولرم به مدت 1 هفته استفاده نمایید.

تغذیه :

توصیه می شود به صورت روزانه مقدار زیادی آب بنوشید . نوشیدن آب کافی موجب کاهش سرعت جذب اسید هیالورونیک در بدن می شود. همچنین مصرف میوه و سبزیجات تازه سرعت بهبودی را بالا می برد و باعث می شود عوارضی مانند ورم و التهاب بعد از تزریق به سرعت برطرف شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل در رابطه با آرایش کردن

بهتر است به مدت 1 هفته از آرایش کردن خودداری کنید ؛ زیرا از طرفی ممکن است در هنگام آرایش کردن به نواحی تزریق شده فشار وارد شود و از طرف دیگر ممکن است موارد آرایشی از طریق سوراخ های ایجاد شده در اثر تزریق با سوزن ، به پوست نفوذ پیدا کند و منجر به بروز عفونت شود.

مصرف آنتی بیوتیک بعد از تزریق فیلر:

معمولا برای جلوگیری از بروز عفونت پزشک آنتی بیوتیک تجویز می کند. در برخی شرایط ممکن است برای جلوگیری از گسترش سریع عفونت ، آمپول های آنتی بیوتیکی نیز تجویز شود. معمولا شایع ترین نوع عفونت بعد از تزریق فیلر لب ، عفونت باکتریایی می باشد ، اما ممکن است عفونت های ویروسی یا قارچی نیز بروز پیدا کند که در این صورت بهترین درمان ، مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی می باشد.

مصرف سیگار و دخانیات :

در نکات مراقبت های بعد از تزریق ژل توصیه می شود به مدت 2 هفته قبل و بعد از تزریق از مصرف دخانیاتی نظیر سیگار و قلیان پرهیز کنید. همچنین لازم است از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز شود. زیرا دخانیات و الکل دوره نقاهت را طولانی می کند.

اقدامات موثر بعد از تزریق ژل

 • برای کاهش تورم و کبودی ها بعد از تزریق می توانید از قرص یا کرم آرنیکا با مشورت پزشک استفاده کنید. تیلنول و داروهای هم گروه نیز برای کاهش درد بعد از تزریق می تواند کمک کننده باشد.
 • از مصرف سیر ، زنجبیل ، ویتامین E ، جینسینگ و جینکو خودداری کنید.
 • انجام چند عمل زیبایی به صورت همزمان خطراتی را به همراه دارد به همین علت توصیه می شود اگر قصد انجام سایر درمان های زیبایی نظیر لایه برداری ، میکرودرم ، لیزر و غیره را دارید به مدت چند هفته صبر کنید و سپس این اقدامات را انجام دهید.
 • بهترین دکتر تزریق فیلر در اصفهان به بیماران خود توصیه می کنند برای رعایت نکات مراقبت های بعد از تزریق ژل بهتر است از مصرف مواد قندی و شیرینی و همچنین غذاهای فرآوری شده خودداری کنید ؛ زیرا این مواد غذایی موجب افزایش التهابات پوستی می شود و می تواند تاثیرات منفی بر روی پوست بگذارد.
 • حتما این پروسیجر را نزد پزشک متخصص انجام دهید و هرگز در مراکز نا معتبر و آرایشگاه ها ت را انجام ندهید.
 • در صورتی که داروهایی نظیر آسپرین و یا وارفارین مصرف می کنید ، بهتر است مصرف این داروها را برای مدتی قطع کنید تا از بروز عوارض شدید مانند خون ریزی و یا کبودی بعد از تزریق پیشگیری نمایید.